U Bogatynie mají vyrůst větrníky. Liberečtí se obávají hluku

Jednání na městském úřadě v Bogatynii. Foto: archiv Liberecký krajJednání na městském úřadě v Bogatynii. Foto: archiv Liberecký kraj

Bogatynie, Frýdlantsko - Liberecký kraj se zajímá o výstavbu osmi větrných elektráren v okolí polské Bogatynie. Na plochách přiléhající k hranici České republiky je rovněž navrženo umístění fotovoltaických elektráren.

Reklama

U polské Bogatynie blízko hranic s Českou republikou, resp. Frýdlantskem na Liberecku má být vybudováno osm větrných elektráren. Také je v plánu fotovoltaická elektrárna.

„Bylo nám umožněno nahlédnout do mapových podkladů a zprávy o posouzení vlivů změny územního plánu na životní prostředí. Vymezené území v územním plánu se totiž dotýká České republiky v části obce Andělka,“ řekl náměstek libereckého hejtmana Josef Jadrný s tím, že v mapových podkladech byla vyznačena izolinie hlukového zatížení 50 dB pro zemědělskou krajinu (nezastavěné území) ve vztahu k hranici ČR.

Veřejné projednání na městském úřadě v Bogatynii vedl tajemník krajského úřadu Libereckého kraje Daniel Fryc, který upozornil, že předmětem změny územního plánu jsou nové lokality pro budoucí umístění 8 větrných elektráren a plochy pro umístění fotovoltaických elektráren.

„Z podkladů vyplývá, že Česká republika nebude dotčena hlukovou zátěží nad míru stanovenou limity,“ doplnila vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Jitka Šádková.

Investorem budoucího záměru je společnost GEPOL s.r.o. Případné připomínky k projednávanému návrhu územního plánu je možné uplatnit v termínu do 22. ledna 2014.  „Vyžádali jsme si oficiálně další odborné materiály a situaci budeme nadále sledovat,“ dodal Josef Jadrný.

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Nebezpečný Most: Muž okradl seniorku o peníze Nebezpečný Most: Muž okradl seniorku o peníze
Kam se lidé v Ústeckém kraji nejvíce stěhují? Tato města zažívají boom Kam se lidé v Ústeckém kraji nejvíce stěhují? Tato města zažívají boom
Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy

V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma
Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje? Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje?
Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš


Komentáře