Týral majitel zoo obchodu v libereckém centru zvířata?

Nebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comNebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Liberec - Majitel obchodu Svět zvířátek v libereckém obchodním centru Géčko se podle ochránců zvířat dopustil týrání zvířat. Od pátku do pondělního poledne byla prodejna uzavřena, některá zvířata uhynula.

Reklama

Kauza vypukla poté, co majitel obchodu zkrachoval a v pátek (24.1.2014) rozdal výpovědi zaměstnancům obchodu.

Vyklízení prodejny probíhalo v pondělí 27. ledna 2014. Svědci z řad nakupujících návštěvníků galerie tvrdí, že v prodejně uhynula zvířata. A to potkani, králíci i ryby.

Uhynulá zvířata majitel obchodu stačil odvézt před příjezdem policie i veterinární správy.

Podle bývalé prodavačky, na jejíž svěděctví odkazuje iDnes.cz, se o zvířata majitel staral nedostatečně ještě před uzavřením obchodu. Od pátku zvířata nedostala vodu ani žrádlo.

Spor je o to složitější, že podle vedoucí liberecké pobočky obchodu Svět zvířátek Marie Horákové, uzavření obchodu bez možnosti vstupu do prodejny zapříčinilo vedení centra Géčko.

Jiří Blecha z obchodního centra ale kontroval, že zástupci obchodu mohli ke zvířatům vstupovat, nikoliv ale odvážet zboží. Prý majitel obchodu dluží dva nájmy.

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí
Údajného pedofila policie nenašla Údajného pedofila policie nenašla
Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO? Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO?

Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni
Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista
Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8 Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8

Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období? Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období?
Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu
Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný

Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla
Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou
Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery


Komentáře