Turbulence v Teplicích! Trenér se nesnesl s obchodním ředitelem, skončili oba

Zdeněk Ščasný. Foto: FK Teplice/Martin KovaříkZdeněk Ščasný. Foto: FK Teplice/Martin Kovařík

Teplice - Takhle horké dny ve fotbalových Teplicích ještě nezažily. Pět dní před startem jarní části sezóny SYNOT ligy rezignoval trenér Zdeněk Ščasný, nakonec ho následoval i obchodní ředitel Petr Heidenreich. Mezi nimi se totiž objevily velké spory, které vyústily v konec jich obou!

Reklama

Klub proto svolal na čtvrtek tiskovou konferenci, ve které musel vysvětlit, co se vlastně děje.

"Musím se vrátit úplně na začátek, kdy zemřel pan Hrdlička. Poté jsem řekl, že měníme způsob řízení, pan Hrdlička měl vše pod kontrolou a odvedl skvělou práci. Nad vším měl absolutní kontrolu. Jeho úmrtím tato osoba tady nebyla a rozhodli jsme se pro jiný způsob řízení klubu. Chtěl jsem, aby činnost klubu byla řízena kolektivně a profesionálně. Musí to být sehraný tým," začal vyprávět Pavel Šedlbauer, předseda představenstva FK Teplice i sklářské firmy AGC.

"Po úmrtí pana Hrdličky se objevilo hodně lidí, kteří chtěli začít vést klub. Tehdy jsem jmenoval pana Hynka ředitele klubu, protože jsem chtěl tu mít člověka z AGC, který je tvrdě trénovaný a jsem na něj zvyklý. Bohužel následovaly střety mezi lidmi, i z venčí. Fotbal je plný emocí, je to složitá věc a každý si chtěl prosadit svůj vliv. Atmosféra se nám rozdrobila, trenérem jsem byl o tomto informován a byl jsem informován i o dalších věcech, které se mi nelíbily," pokračoval.

Podle Šedlabuera r
ozpor narůstal. "Ale stále jsem čekal na nějkaý důraz nebo, že se situace ustálí. Po konci podzimu jsem si pozval celý management klubu, cítil jsem, že tu není dobrá atmosféra a pokud se to nezlepší, uděláme radikální řez. Před soustředěním na Kypru jsem měl rozhovor s panem Hynkem, kdy jsem mu řekl, že pan Ščasný oznámil, že odmítá pracovat s panem Heidenreichem. Situace byla neudržitelná a muselo se udělat řešení. Trenér Ščasný minulou sobotu mi naprosto nečekaně zavolal a oznámil, že pokračovat nebude," líčil předseda představenstva FK Teplice.

Ke slovu se dostal i sportovní manažer Jan Skýpala. "
Potvrzuji, že po úmrtí pana Hrdličky se atmosféra výrazně v klubu změnila. Než se utvořily nové pořádky, tak klub v podstatě vedl trenér Ščasný a současně se novým ředitelem chtěl stát i pan Heidenreich, ale pan Ščasný by byl pro jiného kandidáta a v ten moment patrně došlo k rozkolu mezi oběma. Pan Ščasný se cítil být ohrožen a chtěl, aby pan Heidenreich odešel, ale my jsme situaci chtěli řešit jinak," vysvětloval.

Zdeňka Ščasného tak nahradil kouč Petr Rada, jenž ve své kariéře povede Teplice již počtvrté.
"S takovou výměnou trenérů jsem se ještě nesetkal, opravdu se to událo několik dní před začátkem sezóny. Nestává se to každý den. Ale co se týče hráčů, tak většinu jich jsem už trénoval nebo znám a interní věci klubu jdou mimo mě. Já a hráči se soustředíme na nejbližší utkání s Ostravou. Já jsem v kabině s hráči a interní věci mě nezajímají," říkal tvrdě.

Byl Petr Rada jediným vhodným kandidátem pro uvolněné místo na pozici trenéra? "
Řešili jsme to interně a rozhodili jsme se pro panu Rada. Interně jsme narazili třeba i na Michala Bílka, utvořili jsme si seznam volných trenérů, ale celkem jednoznačně jsme se shodli na panu Radovi," prozradil ředitel Hynek.

Jednoduché to neměl ani nový ředitel Hynek v létě, protože na jeho pozici si dělalo zálusk několik dalších kandidátů. "Bylo několik lidí na pozici ředitele po úmrtí pana Hrdličky.
Například pan Skýpala, pan Heidenreich nebo mladý pan Hrdlička, syn Františka Hrdličky. To byli lidé z fotbalového prostředí. Pak jsme měl vytipované tři lidi z naší firmy AGC a nakonec jsem zvolil pana Hynka," uzavřel předseda představenstva Teplic Jiří Šedlbauer.

ČTĚTE: Zdeněk Ščasný v Teplicích nečekaně skončil. Přijde Rada?

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo

Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč? Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč?
Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to? Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to?
Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič
Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo
Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky! Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!


Komentáře