Tunel pod Ústím nad Labem nevznikne. Vedení města nezaplatí studii

Mariánský most v Ústí nad Labem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czMariánský most v Ústí nad Labem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Ústecký tunel typu pražské Blanky nevznikne. Nové vedení města zrušilo tendr na zhotovitele studie čtyřkilometrové podzemní liniové stavby. Ta se měla stát dálničním přivaděčem a vyřešit dopravu v centru u řeky.

Reklama

Nové vedení ústecké radnice vzniklé po puči v ANO Ústí nad Labem revokovalo rozhodnutí svých předchůdců a nezaplatí studii proveditelnosti na možnost stavby. Podle náměstka primátorky Jiřího Madara (UFO) předchůdci zadali zhotovení studie bez výběrového řízení.

Dalším důvodem je nezajištěné případné budoucí financování projektu, který odmítlo ministerstvo dopravy. Podle předchozícho vedení města stavbu měl financovat stát. Se záměrem se neztotožnilo ani město Děčín, které dlouhodobě usiluje o vybudování přivaděče k dálnici D8. Ve hře je varianta na Jílové a Libouchec, tedy v trase stávající silnice I/13.

Naopak ústecká varianta s tunelem počítala převedení dopravy z Děčína k Labi, kde vede silnice I/62. V oblasti ústeckého Krásného Března měla silnice být zavedena pod zem a její vyústění by bylo k silnici II/613 směr Trmice a dálnice D8.

Podle ministerstva dopravy má uvažovaný přivaděč z Děčína přes Jílové řešit i tranzitní dopravu směr Děčín bez nutnosti zatěžovat silnici v údolí mezi Děčínem a Ústím nad Labem.

Vedení krajského města chce prý dopravu řešit. Avšak Jiří Madar vidí případné zkapacitnění I/62 a průtah Ústím nad Labem v režii státu, který by měl být i zadavatelem studie.

V současnosti již opoziční PRO!Ústí v čele s Martinem Hausenblasem rozhodnutí vedení města kritizuje s poukazem na nedostatečnou prorozvojovou infrastrukturu.

ČTĚTE:  Ústí chce městský tunel. Má propojit Děčín s dálnicí D8

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře