Teror v Paříži: Politici i experti se shodují, Evropa je ve válce. Je zajištěna bezpečnost Česka?

Hledaný terorista.Hledaný terorista.

ČR - Sledovali jsme dění v pondělí (16.11.2015) po pařížských útocích. Premiér Bohuslav Sobotka s ministrem vnitra Milanem Chovancem varovali před provokacemi na akcích 17. listopadu. Podle místopředsedy vlády Andreje Babiše jsme ve válce.

Reklama

Sledovali jsme dění po pařížském útoku (13.11.2015) i v pondělí 16. listopadu 2016.

Francie je podle Francoise Hollanda ve válce. Prezident to uvedl v proslovu k poslancům obou komor parlamentu. Atentáty z Paříže jsou dle něj válečnými činy.

Zavírání hranic v Evropě pokračuje: Srbsko prý bylo informováno o tom, že Slovinsko a Rakousko uzavřou své hranice. Stejný krok zvažují rovněž Chorvatsko a také Makedonie.

Po dvou dnech se Eiffelova věž v Paříži rozzářila.

 

 

Premiér Bohuslav Sobotka s ministrem vnitra Milanem Chovancem varovali před provokacemi na akcích 17. listopadu. Den prý patří vzpomínkám na oběti totality, nikoliv šíření extremismu. Na státní svátek prý bude posílena bezpečnost v ulicích Prahy.

 

 

Bezpečnostní opatření v ČR přijatá po útocích v Paříži zůstávají na stejném stupni, řekl premiér Sobotka. Bude rozšířen monitoring česko-slovenské hranice.

Premiér Bohuslav Sobotka potvrdil, že jedna z osob, která je spojována s útoky v Paříži, prošla v minulosti dvakrát přes Českou republiku. Stalo se tak před pěti a sedmi lety. Informaci o tom české bezpečnostní orgány předaly francouzské straně. Sobotka to řekl na tiskové konferenci po poradě s ministry vnitra a obrany.

 

 

Ministr financí Andrej Babiš na Twitter umístil ostré vyjádření k pátečním pařížským útokům.

"Jsme ve válce a ve válce je potřeba urychleně konat. Evropská komise a Evropská unie není schopna urychleně konat," uvedl s tím, že je potřeba zavřít schengenské hranice a navýšit armádní stavy a vyzbrojit policii.


"Musíme dělat všechno proto, abychom přesvědčili evropské politiky, aby už přestali být politicky korektní a aby hlavně mysleli na bezpečnost vlastních lidí."

 

 

Důsledkem tragédie v Paříži je posílení atmosféry strachu v Evropě. Ta by mohla vést k tomu, že evropské země spolu se spojenci v NATO odpovědí na útoky atentátníků vysláním pozemních jednotek do Sýrie a Iráku s cílem odstranit vojenské zdroje radikálního islámu. Napsal to v pondělí (16.11.2015) slovenský tisk v reakci na sérii útoků ve francouzské metropoli, ke které se přihlásila organizace Islámský stát.

"Jsou před námi špatné časy. Nejen vyhlídky cestovních omezení a uzavírání hranic, nejen další útoky a sestřelená letadla. Ale destabilizace evropských společností kvůli rase a víře, které se znovu stanou základem pro podezřívání a nepřátelství,"
uvedl list Sme.

ČTĚTE:  Je nutné, aby politici mysleli evropsky a ne nacionálně. Pak najdeme řešení, říká Magda Faltová, ředitelka Sdružení pro integraci a migraci

Původně vnitrosyrský konflikt byl zneužit globálními hráči k tomu, aby si mezi sebou vyřizovali své účty, říká Břetislav Tureček

Ukrajinské dobrodružství nevyšlo. Sýrie má zastřít tento debakl, říká odborník na Rusko Libor Dvořák

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu
Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas
Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo

Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe? Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe?
Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu? Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu?
Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř

Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů
V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo? V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo?
Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo! Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo!

Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká
Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý
Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu


Komentáře