Teplice jsou blíž k novému zimnímu stadionu. Ruiny starého zlikviduje Třešňák

Vizualizace zimního stadionu Teplice. Vizualizace: Architekti MiSe
Vizualizace zimního stadionu Teplice. Vizualizace: Architekti MiSe

Teplice - Nová hala pro veřejné bruslení a neligový hokej má stát v Teplicích do dvou let. Naopak ruiny po starém zimním stadionu, které koupil Jaroslav Třešňák, mají zmizet.

Reklama

Teplický developer Jaroslav Třešňák koupil pozemek i ruiny po starém zimním stadionu u fotbalového stadionu Na Stínadlech. Zdevastovaná konstrukce po bývalém objektu hyzdí centrum města u hlavní silnice ve směru na Dubí a Bílinu.

Jak dlouho ještě bude zdevastovaný areál na očích není zřejmé. Na začátku roku 2015 bylo ale zveřejněno, že novým majitelem je Jaroslav Třešňák. Ten chce prostor vyčistit a udělat anketu, co by na rozsáhlém území mohlo vzniknout.

Díky Třešňákovi se teplický primátor Jaroslav Kubera (ODS) zbavil jednoho z velkých problémů. Nyní se rýsuje i vyřešení druhého. Město chce nový zimní stadion za 100 milionů korun postavit vedle sportovní haly v areálu Na Stínadlech.

Základní rozměry jsou dle projektu následující: Ledová plocha bude mít 56 metrů na délku a 26 metrů na šířku. Pět kabin pro hráče a šatny pro rozhodčí. Na ochozy se vejde 800 lidí, hlediště pojme 620 sedících diváků.

Ledová plocha bude mít minimální rozměry a nebude vhodná pro ligový hokej. Vedení Teplic argumentuje tím, že v okolí lázeňského města je mnoho měst s velkými stadiony a že by se vrcholový hokej hrál i v Teplicích, je nepravděpodobné. Nová hala má sloužit především pro veřejné bruslení.

Studii projektu vypracoval architekt Petr Sedláček, projekt zpracovává liberecká firma Sial. Projekt má město stát 2,8 milionu korun a investice do výstavby má činit 100 milionů korun.

Plánovaná stavba nyní prochází posouzením na vliv životního prostředí, tzv. EIA na ústeckém krajském úřadě. Do konce roku 2015 má být vydáno stavební povolení, poté bude následovat veřejná zakázka na zhotovitele. Stavět se má rok a půl, hotovo má být na konci roku 2017.

Reklama

Hodnocení

3.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře