Syn šéfa liberecké nemocnice je nevinný, tvrdí exministryně Válková

Luděk Nečesaný je otcem Lukáše Nečesaného. Foto: archiv TOP 09
Luděk Nečesaný je otcem Lukáše Nečesaného. Foto: archiv TOP 09

Liberec - Kauza Lukáše Nečesaného, který je synem ředitele liberecké krajské nemocnice, pokračuje. Novým vývojem je zastání u bývalé ministryně spravedlnosti Heleny Válkové, která podala stížnost proti trestu pro mladíka odsouzeného za pokus o vraždu.

Reklama

Lukáš Nečesaný si odpykává 13letý trest za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích v Podkrkonoší. Před dvěma lety podle soudu těsně před koncem pracovní doby vešel do kadeřnictví a zaútočil na kadeřnici. Tu v tratolišti krve našel po nějaké době její syn.

Vina padla na Lukáše Nečesaného, syna ředitele krajské nemocnice v Liberci Luďka Nečesaného. Ten obvinil soud i královéhradeckou policii, které vyhlásil válku.

Trestní oznámení na detektivy, které Nečesaný podal kvůli údajné manipulaci s důkazy, Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) či soudy smetly ze stolu.

Ovšem nyní bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková před odchodem z funkce podle Aktuálně.cz poslala dopis Nejvyššímu soudu. V něm si stěžuje na postup soudů. Válková uvedla, že soud rozhodoval "evidentně v důkazní nouzi" a požaduje, aby Lukáš Nečesaný byl zproštěn obžaloby.

Ve stížnosti Helena Válková předkládá konkrétní fakta, která jsou v rozporu se zjištěním policie a také se závěry soudů.

PSALI JSME: Kauza Lukáš Nečesaný: Vyšetřování lze posoudit jako nestandardní, říká otec Nečesaný

Kauza Lukáš Nečesaný. Ředitel liberecké nemocnice u soudu zuřil

Kauza Lukáš Nečesaný: Odvolací soud případ vrátil ke krajskému soudu

Šéf liberecké nemocnice Luděk Nečesaný asi skončí. Chce bránit odsouzeného syna

Kauza L. Nečesaný. Syn ředitele liberecké nemocnice dostal o 3 roky nižší trest

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře