Studentka chce zachránit Schlaraffii. Věří, že peticí získá až 20 tisíc podpisů

Zámeček Schlaraffia čeká demolice. Foto: archiv ČT24Zámeček Schlaraffia čeká demolice. Foto: archiv ČT24

Jablonec n/N. - K radikálnímu protestu se chce odhodlat studentka uměleckoprůmyslové školy Tereza Žembová. Jejím cílem je zabránit demolicii bývalého zámečku Schlaraffia.

Reklama

Mladá žena chce přimět ministerstvo kultury, aby vzalo zpět rozhodnutí, že zámeček Schlaraffia není kulturní památkou. Sepsala petici, kterou distribuuje po Jablonci nad Nisou a okolí. Lidé ji například mohou podepsat v knihovně či v Eurocentru.

Tereza Žembová TAKÉ vkládá naději do nového ministra kultury, kterým by příští týden měl být jmenován Daniel Herman. Jak řekla MF Dnes, Hermanovi již poslala dopis.

Zároveň studentka věří, že získá aspoň 20 tisíc podpisů. Sama ale ví, že musí získat dobrovolníky, kteří petiční archy budou distribuovat mezi lidmi. Pokud by se jí záchrana zámečku nepovedla, je Tereza Žambová odhodlána bránit demolici před bagry i svým tělem.

ČTĚTE: Jablonecký zámeček Schlaraffia lze zbourat. Není památkou

-ag-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Nebezpečný Most: Muž okradl seniorku o peníze Nebezpečný Most: Muž okradl seniorku o peníze
Kam se lidé v Ústeckém kraji nejvíce stěhují? Tato města zažívají boom Kam se lidé v Ústeckém kraji nejvíce stěhují? Tato města zažívají boom
Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy

V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma
Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje? Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje?
Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš


Komentáře