Studentka chce zachránit Schlaraffii. Věří, že peticí získá až 20 tisíc podpisů

Zámeček Schlaraffia čeká demolice. Foto: archiv ČT24Zámeček Schlaraffia čeká demolice. Foto: archiv ČT24

Jablonec n/N. - K radikálnímu protestu se chce odhodlat studentka uměleckoprůmyslové školy Tereza Žembová. Jejím cílem je zabránit demolicii bývalého zámečku Schlaraffia.

Reklama

Mladá žena chce přimět ministerstvo kultury, aby vzalo zpět rozhodnutí, že zámeček Schlaraffia není kulturní památkou. Sepsala petici, kterou distribuuje po Jablonci nad Nisou a okolí. Lidé ji například mohou podepsat v knihovně či v Eurocentru.

Tereza Žembová TAKÉ vkládá naději do nového ministra kultury, kterým by příští týden měl být jmenován Daniel Herman. Jak řekla MF Dnes, Hermanovi již poslala dopis.

Zároveň studentka věří, že získá aspoň 20 tisíc podpisů. Sama ale ví, že musí získat dobrovolníky, kteří petiční archy budou distribuovat mezi lidmi. Pokud by se jí záchrana zámečku nepovedla, je Tereza Žambová odhodlána bránit demolici před bagry i svým tělem.

ČTĚTE: Jablonecký zámeček Schlaraffia lze zbourat. Není památkou

-ag-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí
Údajného pedofila policie nenašla Údajného pedofila policie nenašla
Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO? Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO?

Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni
Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista
Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8 Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8

Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období? Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období?
Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu
Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný

Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla
Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou
Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery


Komentáře