Strážníci hlídají teplickou školu, která se ocitla pod palbou rasistických výlevů

Reakce lidí na prvňáčky na Facebooku. Foto: FacebookReakce lidí na prvňáčky na Facebooku. Foto: Facebook

TEPLICE - V posledních dnech se řeší útok diskutujících na sociální síti proti školákům teplické základní školy. Výlevy "anonymů" na internetu kritizuje i dosluhující ministr školství Stanislav Štech.

Reklama

Celý skandál se spustil poté, co regionální deník zveřejnil na svém webu fotku prvňáčků z teplické základní školy Plynárenská v městské části Prosetice. Třída na této základní škole se skládá z většiny dětí romského a arabského původu. Reakce veřejnosti na sebe proto nenechala dlouho čekat.

Velkou diskuzi rozpoutala fotografie na facebookové skupině Neklan, která se údajně vyhraňuje jako protiimigrantská. Dnes už se nevyhraňuje asi nijak, protože na sociální síti ji už aktuálně nelze nalézt. Lidé v domnělé anonymitě se tam hrubě vyjadřovali na adresu dětí "jiného" původu. Někteří diskutující chtěli do třídy házet granát, další posílali děti do plynu. Věcí se začala zabývat i policie.

Rodiče těchto dětí si nyní své ratolesti vyzvedávají osobně před školou, tu současně hlídají i strážníci městské policie. Výhružkám údajně čelí i vedení školy, podle ministra školství Stanislava Štecha chodí na školní e-mail i zprávy nabádající ke zničení školy.

Ostatně ministr nevraživé chování diskutujících na internetu odsoudil.

Policie případ prověřuje.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí
V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking
V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol

Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech? Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech?
Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru! Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru!
VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu


Komentáře