Stop hazardní lobby chtějí i v Litoměřicích a Lovosicích. Má být referendum proti hernám

V Litoměřicích a Lovosicích se možná budo konat referenda proti hazardu. Foto: archiv Policie ČRV Litoměřicích a Lovosicích se možná budo konat referenda proti hazardu. Foto: archiv Policie ČR

Litoměřice, Lovosice - V dalších severočeských městech by se na podzim mohly konat místní referenda proti nulové toleranci. Úplný zákaz heren chtějí iniciativy prosadit i v Litoměřicích nebo Lovosicích. Mají podporu veřejnosti.

Reklama

Města na Litoměřicku jsou dalšími lokalitami na severu Čech, kde by se v rámci podzimních komunálních voleb mohla konat místní referenda proti zákazu heren a hracích automatů na území města. Nově se přidaly Litoměřice a Lovosice.

"Na jednu stranu jsme rádi, že radnice (Litoměřice) přijala vyhlášky regulující hazard. Na stranu druhou je považujeme na nedostatečné a neřešící problém gamblerství ve městě. Zejména se nám nelíbí, že došlo k zakonzervování stavu až poté, co vznikly nové herny," řekl pro SeveročeskýDeník.cz Petr Panaš, člen přípravného výboru, který je členem Strany zelených.

"Považujeme tuto otázku za natolik závažnou, že by se k ní měli mít možnost vyjádřit všichni občané města. Nyní začneme shánět podpisy, abychom mohli zastupitelstvu předat návrh na vyhlášení referenda. K tomu potřebujeme získat podpis 10 % litoměřických voličů," konstatoval Petr Panaš.

Radnice často mají navázán hazard na sport, resp. výnosy z hazardu jsou použity jako část příjmů na financování sportovních oddílů.

Odpůrci rušení hazardu se bojí, že městu budou chybět peníze, které mu z heren plynou a které jdou především do sportu. "To jsou ale špatné počty. V hernách totiž lidé utratí mnohem více peněz, které by jinak mohly skončit u místních podnikatelů za zboží a služby. Vrátí se tedy do městského rozpočtu prostřednictvím jiných daní," dodal Jan Hrkal (SZ), člen finančního výboru a sportovní komise.

A iniciativy mají podporu veřejnosti. Třeba na nedávném Fóru Zdravého města v Litoměřicích se obyvatelé shodli na tom, že hazard ve městě je problémem.

ČTĚTE: Kauza hazard: Vyhlášku o hernách město Ústí nad Labem připravuje pod vlivem hazardní lobby

-Radek Pešout-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Litoměřicko

V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka
Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové
Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří
Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program
Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu


Komentáře