Stavba nového justičního paláce zase ohrožena? Babišovi se záměr nelíbí

Budova soudu v Ústí nad Labem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czBudova soudu v Ústí nad Labem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Plánovaná a dlouho odkládaná výstavba nového justičního paláce v ústecké čtvrti Bukov je zase ohrožena. A to i přesto, že exministryně spravedlnosti Marie Benešová (ČSSD) před rokem projekt posvětila a při návštěvě Ústeckého kraje na základní kámen poklepal prezident Miloš Zeman.

Reklama

Zdá se, že kolem projektu výstavby nového objektu pro krajský a okresní soud bude ještě hodně dusno. A v tomto případě nejde o personální obsazení soudu.

Ministr financí a předseda ANO Andrej Babiš při středeční (1.10.2014) návštěvě Ústí nad Labem prohlásil, že se postará o to, aby výstavba nebyla zahájena. Nepřímo to zdůvodnil stavební lobby. "Už se na to chystá firma od TOP 09," prohlásil Babiš na mítinku hnutí v ústeckém kulturním domě.

Ministrovi se rovněž nelíbí, že výstavbu objektů soudů má v kompetenci ministerstvo spravedlnosti a nikoliv ministerstvo financí.

Současná budova ústeckého soudu je za zenitem životnosti, neinvestuje se do ní, navíc je v zátopové oblasti. "Je ve velmi špatném stavu. Podařilo se dát jako prioritu do státního rozpočtu výstavbu nové budovy v Ústí nad Labem, a to v nezátopové lokalitě," zdůvodnila výstavbu v září 2013 pro Investigate.cz exministryně Marie Benešová.

Ministerstvo pod jejím vedení rozhodlo, že ústecký projekt dostane přednost před výstavbou v Brně. "Bylo jednoznačně vyhodnoceno, že budova Krajského soudu v Ústí nad Labem byla v nejhorším stavu. Dostane přednost a ostatní projekty počkají, neboť stávající budova v Ústí je neopravitelná," uvedla tehdy Marie Benešová.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře