Stavba nového justičního paláce zase ohrožena? Babišovi se záměr nelíbí

Budova soudu v Ústí nad Labem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czBudova soudu v Ústí nad Labem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Plánovaná a dlouho odkládaná výstavba nového justičního paláce v ústecké čtvrti Bukov je zase ohrožena. A to i přesto, že exministryně spravedlnosti Marie Benešová (ČSSD) před rokem projekt posvětila a při návštěvě Ústeckého kraje na základní kámen poklepal prezident Miloš Zeman.

Reklama

Zdá se, že kolem projektu výstavby nového objektu pro krajský a okresní soud bude ještě hodně dusno. A v tomto případě nejde o personální obsazení soudu.

Ministr financí a předseda ANO Andrej Babiš při středeční (1.10.2014) návštěvě Ústí nad Labem prohlásil, že se postará o to, aby výstavba nebyla zahájena. Nepřímo to zdůvodnil stavební lobby. "Už se na to chystá firma od TOP 09," prohlásil Babiš na mítinku hnutí v ústeckém kulturním domě.

Ministrovi se rovněž nelíbí, že výstavbu objektů soudů má v kompetenci ministerstvo spravedlnosti a nikoliv ministerstvo financí.

Současná budova ústeckého soudu je za zenitem životnosti, neinvestuje se do ní, navíc je v zátopové oblasti. "Je ve velmi špatném stavu. Podařilo se dát jako prioritu do státního rozpočtu výstavbu nové budovy v Ústí nad Labem, a to v nezátopové lokalitě," zdůvodnila výstavbu v září 2013 pro Investigate.cz exministryně Marie Benešová.

Ministerstvo pod jejím vedení rozhodlo, že ústecký projekt dostane přednost před výstavbou v Brně. "Bylo jednoznačně vyhodnoceno, že budova Krajského soudu v Ústí nad Labem byla v nejhorším stavu. Dostane přednost a ostatní projekty počkají, neboť stávající budova v Ústí je neopravitelná," uvedla tehdy Marie Benešová.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře