Startovací byty nebo ubytovna na Březenecké? Chomutované se bouří

Pohled na panelový dům na Březenecké, ilustrační foto. Foto: archiv Město ChomutovPohled na panelový dům na Březenecké, ilustrační foto. Foto: archiv Město Chomutov

Chomutov - Panika, obavy, petice a dohady. Napjatá situace mezi obyvateli chomutovského sídliště Březenecká a Václavem Kordulíkem z investorské firmy CASA CV a firmou JM Mikulášek se stupňuje. Magistrát dává od záměru výstavby startovacích bytů ruce pryč.

Reklama

"Podle nám dostupných informací by nemělo jít o ubytovnu, ale o startovací byty. Rada města odložila projednávání stanoviska k záměru výstavby a provozování podporovaných vstupních bytů pro cílovou skupinu obyvatel v souladu s podmínkami Ministerstva pro místní rozvoj ČR pro společnost JM Mikulášek, s. r. o., a CASA CV, s. r. o., do doby projednání petice občanů," sdělila mluvčí chomutovského magistrátu Šárka Schönová.

"Město zde zprostředkovalo jednání mezi zástupci investora a občany. Jedná se o pozemek bývalého internátu na Březenecké, který nebyl a není v majetku města. Podrobnější informace o záměru výstavby by měl poskytnout investor," dodala.

O co jde?

Firmy JM Mikulášek a CASA CV chtějí na místě bývalého internátu na sídlišti Březenecká postavit dvě budovy s jednadvaceti startovacími byty. Místní se ale obávají, že půjde o ubytovnu pro nepřizpůsobivé.

Konkrétně by v objektu měli bydlet lidé s nízkými příjmy. Podle investorů vše má být pod kontrolou chomutovského magistrátu. Objekt také bude mít správce.

Avšak lidé převážně z Březenecké záměru nevěří. Navíc upozorňují, že sídliště přestává být bezpečné.

Proti záměru koluje petice, proběhlo i veřejné slyšení s investorem. Nepřineslo ale konkrétní výsledky, naopak zhruba stovka lidí grilovala Vácava Kordulíka z CASA CV.

ČTĚTE: Chomutovský magistrát chce jednat s lidmi o Březenecké

-br-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře