Startovací byty nebo ubytovna na Březenecké? Chomutované se bouří

Pohled na panelový dům na Březenecké, ilustrační foto. Foto: archiv Město ChomutovPohled na panelový dům na Březenecké, ilustrační foto. Foto: archiv Město Chomutov

Chomutov - Panika, obavy, petice a dohady. Napjatá situace mezi obyvateli chomutovského sídliště Březenecká a Václavem Kordulíkem z investorské firmy CASA CV a firmou JM Mikulášek se stupňuje. Magistrát dává od záměru výstavby startovacích bytů ruce pryč.

Reklama

"Podle nám dostupných informací by nemělo jít o ubytovnu, ale o startovací byty. Rada města odložila projednávání stanoviska k záměru výstavby a provozování podporovaných vstupních bytů pro cílovou skupinu obyvatel v souladu s podmínkami Ministerstva pro místní rozvoj ČR pro společnost JM Mikulášek, s. r. o., a CASA CV, s. r. o., do doby projednání petice občanů," sdělila mluvčí chomutovského magistrátu Šárka Schönová.

"Město zde zprostředkovalo jednání mezi zástupci investora a občany. Jedná se o pozemek bývalého internátu na Březenecké, který nebyl a není v majetku města. Podrobnější informace o záměru výstavby by měl poskytnout investor," dodala.

O co jde?

Firmy JM Mikulášek a CASA CV chtějí na místě bývalého internátu na sídlišti Březenecká postavit dvě budovy s jednadvaceti startovacími byty. Místní se ale obávají, že půjde o ubytovnu pro nepřizpůsobivé.

Konkrétně by v objektu měli bydlet lidé s nízkými příjmy. Podle investorů vše má být pod kontrolou chomutovského magistrátu. Objekt také bude mít správce.

Avšak lidé převážně z Březenecké záměru nevěří. Navíc upozorňují, že sídliště přestává být bezpečné.

Proti záměru koluje petice, proběhlo i veřejné slyšení s investorem. Nepřineslo ale konkrétní výsledky, naopak zhruba stovka lidí grilovala Vácava Kordulíka z CASA CV.

ČTĚTE: Chomutovský magistrát chce jednat s lidmi o Březenecké

-br-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí
Údajného pedofila policie nenašla Údajného pedofila policie nenašla
Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO? Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO?

Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni
Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista
Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8 Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8

Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období? Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období?
Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu
Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný

Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla
Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou
Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery


Komentáře