Starosta Chlumce vzkazuje lékaři ze Show Jana Krause: Odejděte z našeho města

Zdeněk Postler u Jana Krause. Reprofoto: Youtube
Zdeněk Postler u Jana Krause. Reprofoto: Youtube

CHLUMEC - Praktický lékař Zdeněk Postler má ordinaci v Chlumci u Ústí nad Labem. Po jeho vystoupení v televizním pořadu Show Jana Krause obdržel dopis od starosty Romana Zettlitzera s jasným vzkazem: Odejděte z města.

Reklama

Jan Kraus si do svého pořadu jako třetího hosta zve tzv. osobnosti z lidu. Zajímavé postavy napříč společností. V jednom z posledních dílů Show Jana Krause byl hostem na červené pohovce lékař Zdeněk Postler.

Ordinuje a dvacet pět let bydlí v Chlumci u Ústí nad Labem. Lékař je zajímavý tím, že svým pacientům píše různé vzkazy. A o nich si s Janem Krausem povídal.

Ovšem nejen o nich, ale i o Chlumci. O malém městě, které donedávna bylo vesnicí či dříve i jednou z částí Ústí nad Labem, se Zdeněk Postler nevyjadřoval příliš lichotivě - tak jako o svých některých pacientech.

O Chlumci mluvil jako o "díře" na úpatí Krušných hor, za kterými už je Německo. O Chlumci mluvil jako o obci, kde není práce a je jen noclehárnou. O pacientech mluvil jako o "prudičích" s tím, že senioři si do ordinace chodí popovídat či předepisovat léky, které už doma stejně mají.

A v pořadu také hovořil o svých sporech se současným starostou Romanem Zettlitzerem. Ten mu napsal otevřený dopis:

"Doktore, Postlere,

Vaše vystoupení v pořadu J.K. dle mého názoru velmi hrubým a nevybíravým způsobem veřejně poškodilo jak image našeho města, tak i jeho občany.

Je s podivem, že po více jak 20 letech života v našem městě jste schopen se takto vyjadřovat o místě, kde žijete a o pacientech, kteří Vás živí.

Pokud tedy vnímáte naše město a jeho občany támto způsobem, nezbývá Vám než doporučit změnu Vašeho působiště a vyměnit tu Strašnou Díru v Krušných horách za nějakou pro Vás atraktivnější lokalitu a občanům pak změnu svého ošetřujícícho lékaře - já tak učiním v nejbližších dnech."

Lékař Zdeněk Postler uvažuje, že na starostu podá trestní oznámení za pomluvu a vyhrožování v jiné věci, která se údajně stala.

Reklama

Hodnocení

3.46 hvězdiček / Hodnoceno: 13x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře