Soud v insolvenčním řízení HC Slovan Ústečtí Lvi rozkryje karty, říká Jiří Zdvořáček

Odvolaný předseda představenstva HC Slovan Ústečtí Lvi Jiří Zdvořáček. Foto: SeveročeskýDeník.cz/Radek PešoutOdvolaný předseda představenstva HC Slovan Ústečtí Lvi Jiří Zdvořáček. Foto: SeveročeskýDeník.cz/Radek Pešout

Ústí n/L. - O průběhu valné hromady akciové společnosti HC Slovan Ústečtí Lvi, o budoucnosti hokeje a dalších detailech v kauze hovoří v rozhovoru pro SeveročeskýDeník.cz odvolaný předseda představenstva Jiří Zdvořáček.

Reklama

Jak probíhala valná hromada?

Zástupci akcionářů stávající představenstvo odvolalo. Skončil jsem třeba já. Pak se hlasovalo o nových členech představenstva. Přítomní zástupci akcionářů dali nějaké návrhy. Za Viachem byl navržen pan Toman a zvolen, za LH Profi byl navržen pan Šatník a byl zvolen. Za stejného akcionáře byl zvolen i pan Hnilica. Za pana Zikmunda byl zvolen pan Klobouček a byl zvolen. A byl také zvolen pan Zeman, který byl navržen také za LH Profi. Nadpoloviční většinu měli pouze dva akcionáři – přítomný LH Profi a pan Zikmund. Jinak to komentovat nechci. Měli se dále volit členové dozorčí rady. Navrhli mě, ale nesouhlasil jsem. Změnilo se představenstvo, v současné době je šestičlenné.  Jména jako Toman a Hnilica slyším poprvé, nevím, kdo jsou.

Byl předložen nějaký návrh, jak řešit dluhy akciovky?

Vymyslel jsem řešení v rámci insolvenčního návrhu. Jediný návrh, který byl předložen za LH Profi zněl, aby se akcionáři na dluhy složili v podílu, v jakém počtu mají akcie. O tomto návrhu se hlasovalo a akcionáři tento plán nepřijali. Žádné jiné řešení se nepřijalo, ani nebylo navrženo. Veškeré doklady, které jsou, budou odevzdány v termínu soudu bez řešení: majetek, zaměstnanci, závazky, pohledávky.

Na valné hromadě byl přítomen i pan Šindel?

Pan Šindel na valné hromadě znovu oznámil, že nemá zájem o kapitalizaci svých schodkových závazků. Já s ním vedu už měsíc spor o to, že už je zkapitalizoval (dluhy proměnily v akcie – pozn. red.) a valná hromada je už jednou odsouhlasila. Je to řádově 450 tisíc korun. On oznámil, že nemá zájem o kapitalizaci a chce tuto částku vést jako dluh u akciové společnosti.

Jak vidíte osud akciovky?

Řeknu to jako svůj pohled akcionáře, neboť jím stále jsem. Akciová společnost je připravena jít do insolvence. Jediným úkolem nového představenstva je, aby tu insolvenci pořádně vypořádalo. Žádný návrh jak společnost uzdravit tady není. Tím, že se odevzdá celá struktura závazků soudu, tak si myslím, že se rozkryjí karty. A na soudu je, aby je vypořádal. V lednu jsme jako představenstvo vyburcovali velké akcionáře, že jsme na tom špatně. Chtěli jsme do insolvence sami a vytvořit čtyři pilíře. Nic se nestalo. Pak přišla valná hromada, a stejně se nic nestalo. Znovu jsme vyburcovali velké akcionáře a zase se nic nestalo. Teď byla valná hromada znovu a zase nic. Insolvence se neodvrátí.

Podaří se v Ústí zachránit hokej?

Z mého pohledu je jediná cesta jak zachránit hokej v Ústí, a to je občanské sdružení. A pozor, my se tady pořád bavíme o dluzích a akciích, ale na valné hromadě se nikdo nezeptal na hráče, zda mají co jíst, co dělají. O hráče se z akcionářů nikdo nezajímá. Proto jsem rád, že občanské sdružení se k tomu postavilo a připravuje novou sezónu jako záložní variantu. Řekl jsem, že mně jde o ústecký hokej a jsem připraven pomoci. Dostal jsem od pana Holíka a Evana nabídku na funkci, kterou v plánované platformě pro A mužstvo přijmu. Jsem připraven vystoupit jako akcionář z akciové společnosti.

Můžete už prozradit něco z plánů občanského sdružení?

Připravujeme nový koncept a v horizontu dvou týdnů o tom seznámíme veřejnost prostřednictvím médií. Koncept se opírá o Jana Čalouna, má funkce je v managementu.

Bude HC Slovan Ústí řešit dluhy vůči hráčům?

Občanské sdružení si je vědomo, že se musí vypořádat závazky vůči hráčům, aby se v Ústí mohla 1. liga hrát a hlásí se k tomu. Je připraveno s tím bojovat. Teď ale zkomplikovalo situaci rozhodnutí ústeckých zastupitelů nepřiznat dotaci 2,5 milionů korun, což je velká rána. My jsme se ale dohodli, že budeme bojovat za hokej a dokud není poslední srpen, mužstvo bojovat bude. Pokud mám informace, tak víra sponzorů a lidí kolem hokeje je nyní více v občanské sdružení, než v akciovou společnost. Mimo jiné, akciovce vypověděl sponzorskou smlouvu pivovar Heineken.

O jakém dluhu vůči hráčům se bavíme?

Dluh vůči hráčům je zhruba 5 milionů korun. Je to velká částka, ale myslím si, že je to řešitelné. Je nutné o to navýšit rozpočet na sezónu.

Co pro vás znamená akciová společnost?

Akciová společnost ani představenstvo ve stávajícím složení nemá moji důvěru.

ČTĚTE: Akciovka Ústeckých Lvů míří ke krachu, i přes zvolení Kloboučka do představenstva

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře