Šok v Chomutově. V aquasvětě byly ženy v hidžábu a hábitu

Ženy v hidžábu a hábitu v aqasvětu Chomutov. Foto: Facebook/Kultura a sport Chomutov
Ženy v hidžábu a hábitu v aqasvětu Chomutov. Foto: Facebook/Kultura a sport Chomutov

CHOMUTOV - Pozdvižení způsobily muslimské ženy v uzavřeném areálu krytého aquasvětu v Chomutově. U bazénu se pohybovaly zcela oblečené v hidžábu i hábitu.

Reklama

Zatímco v červenci 2017 způsobila reakce plavkyně v burkinách (celotělové plavky) v akvacentru v Čestlicích u Prahy, nyní je tu nová aféra.

V chomutovském aquasvětě byly muslimské ženy zcela oblečené. To způsobilo odmítavé reakce a kritiku na vedení městského zařízení.

"Islamistické manýry už i v Chomutově. Vyvolení návštěvníci (kteří ovšem Evropu považují za svou) v Aquasvětě na Zadních Vinohradech, který spravuje městská organizace Kultura a sport Chomutov. Nebojujeme zde proti kultuře jiných národů, platí-li ale nějaká pravidla, mají platit pro všechny stejně!" napsali na Facebook Národní demokraté Chomutov.

A na dalších stránkách sociální sítě se rozhořely bouřlivé diskuse.

K "panice" se vyjádřilo i vedení městské organizace. "Děkujeme za upozornění na porušení návštěvního řádu objektu Aquasvět. Pochybení ze strany zodpovědných zaměstnanců budou řešena neprodleně po prošetření celé záležitosti. Všem návštěvníkům se omlouváme a ujišťujeme je, že se podobná situace nebude znovu opakovat," napsala Věra Fryčová, jednatelka Kultury a sport Chomutov.

A jak je tedy možné, že ženy byly v bazénu oblečené?

Podle zjištění se ženy nekoupaly, ale byly v bazénu jako doprovod dětí, z nichž jedno bylo postižené. Nebyly přímo v prostoru bazénu, ale v prostoru občerstvení.

SOUVISEJÍCÍ: Byl otevřen bazén v Litoměřicích. V burkinách se v nich ženy nevykoupou

Reklama

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře