Sociální služby na Ústecku jsou v krizi. Neziskové organizace se bouří

Logo Ústecký krajLogo Ústecký kraj

Ústecký kraj - Fungování sociálních služeb v Ústeckém kraji je v ohrožení, chybí peníze na provoz. Mnohé neziskové organizace jsou na pokraji krachu. A z něho viní systém rozdělování dotací krajem.

Reklama

Právě neziskové organizace, které nejsou příspěvkovými organizacemi Ústeckého kraje, dostaly nejméně peněz a některé vůbec žádné dotace na sociální služby.

Třeba Diecézní charita Litoměřice, která bude muset propustit 90 zaměstnanců. Nedostatek peněz postihne až 5 tisíc klientů.

Špatně je na tom charita i na Šluknovsku a v Teplicích či azylový dům v Krupce na Teplicku.

Podle Růženy Kavkové z Diecézní charity Litoměřice je nový systém přidělování dotací nepřehledný a neprůhledný. Podle ředitelky charity Ústecký kraj přiznal dotace zejména svým příspěvkovým organizacím.

Problému v kraji si všimlo i ministerstvo práce a sociálních věcí, konkrétně vládní Agentura pro sociální začleňování. Ta uvedla, že po změně systému financování a přidělování dotací, kdy hlavní slovo mají jednotlivé kraje, je nejvážnější situace právě v Ústeckém kraji.

Některé neziskové organizace dokonce podezírají Ústecký kraj, že systém byl nastaven tak, aby vyhovoval "spřáteleným" či politicky navázaným organizacím.

Ministerstvo dokonce poslalo na Krajský úřad Ústeckého kraje kontrolu. Samotný kraj svolal tiskovou konferenci, která se uskuteční ve čtvrtek 9. dubna 2015.

ČTĚTE:  Revoluce v dotacích pro sociální služby. Kraj do sítě mnohé nezařadil, bude se propouštět

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Litoměřicko

V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka
Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové
Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří
Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program
Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu


Komentáře