Skandalizující plakáty upozorňující na vepřín město Terezín neodstraní

Plakát na autobusové zastávce v Terezíně. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Plakát na autobusové zastávce v Terezíně. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Terezín - Nelegální výlep plakátů skandalizujících vepřín v Letech u Písku město Terezín neodstraní. Podle starosty Daniela Trapaniho (ANO) by městu vznikla škoda.

Reklama

"Máme to nafocené. Nalepeno to bylo v době, kdy v Terezíně měla proběhnout 27. ledna 2015 manifestace za holocaust. Tehdy ve městě měli manifestovat Romové. Město to nepovolilo, protože nesplnili zákonné ohlášení shromažďování," reagoval na dotaz SeveročeskýDeník.cz Daniel Trapani, starosta Terezína.

Na autobusové zastávce u Památníku Terezín se objevily plakáty v češtině a angličtině s palcovým titulkem: "Připomínka Osvětimi po Česku? Prasečák! Remembering Auschwitz in Czech style? A pig farm!"

"Plakáty město nevylepovalo. Zabývali jsme tím, že jsou neoprávněně nalepeny. Avšak nic dalšího jsme s tím nedělali," řekl Daniel Trapani. "My jsme je na to upozornili, že je to nelegální. Kdybychom to odstraňovali, museli bychom jim vyčíslit odstranění plakátů, což by asi museli nakonec zaplatit oni. A oni se budou bránit, že to tam nenalepili. Takže by to stálo peníze město."

ČTĚTE: FOTO. V Terezíně se objevily plakáty skandalizující vepřín v Letech u Písku

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře