Skandál. Masarykova nemocnice od května 2017 odmítá pacienty mimo Ústí n.L., Teplice a Děčín

Nemocnice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Nemocnice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTÍ NAD LABEM - Až pojede pacient z Chomutovska, Mostecka, Lounska a Litoměřicka do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, od 1. května 2017 nebude na plicním oddělení ambulantně ošetřen, natož hospitalizován. Vedení ústecké nemocnice se rozhodlo ke "nestandardnímu" kroku.

Reklama

Ta zpráva pro pacienty není veřejně na webu Krajské zdravotní k vidění. Přesto vzkaz zní jasně: Lékaři, neposílejte k nám vaše pacienty.

I když pacient má právo si vybrat lékaře i zdravotnické zařízení, jenom kvůli tomu, že třeba bydlí v Chomutově a ne v Ústí nad Labem, nebude v krajské nemocnici ošetřen.

O to víc je to závažná informace, protože se týká plicního oddělení. Pokud si tedy zlomí nohu, ošetřen bude. Naopak pokud bude mít problémy s dýcháním, na vyšetření či hospitalizaci musí jít jinam.

Vedení ústecké nemocnice navíc přistoupilo k nestandardnímu opatření. Rozeslalo ordinacím a ostatním nemocnicím "instrukční" dopis. V něm de facto nabádá, aby lékaři pacienty z okresů Chomutov, Most, Louny a Litoměřice neposílali do Ústí nad Labem.

V Masarykově nemocnici budou ošetřeni pouze obyvatelé z okresů Ústí nad Labem, Teplice a Děčín.

SeveročeskýDeník.cz získal dopis napsaný 12. dubna 2017 a podepsaný Danielem Doležalem, vedoucím lékařem plicního oddělení a spolu s ním i Josefem Liehnem, ředitelem zdravotní péče Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

V dopise se píše: "Vzhledem k dlouhodobě oslabenému personálnímu stavu je překračováno únosné pracovní zatížení lékařů plicního oddělení. (...) Oddělení nadále nemůže poskytovat péči o pacienty s plicní problematikou pro okresy Louny, Chomutov, Most a Litoměřice."

Přečtete si celé znění dopisu ve fotogalerii.

Jaká práva má pacient?

Vzhledem k platné legislativě v České republice, redakce doporučuje pacientům, aby se s žádankou vystavenou jakoukoliv plicní ambulancí obrátili na jiná oddělení nebo si nechali potvrdit skutečnost, že nemohou být ošetřeni na plicním oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem a pak požádali svojí zdravotní pojišťovnu o doporučení, kdo potřebnou péči poskytne.

Ze zákona je za zajištění zdravotní péče zodpovědná příslušná zdravotní pojišťovna.

DOPORUČUJEME:  Nemocnice nemůže odmítnout pacienta kvůli bydlišti, říká ministerstvo zdravotnictví

Dopis Masarykovy nemocnice pro lékaře
Dopis Masarykovy nemocnice pro lékaře

Reklama

Hodnocení

2.57 hvězdiček / Hodnoceno: 23x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře