Silnice z Mostu do Litvínova se zkapacitnění nedočká. Některé mosty jsou v havarijním stavu

Silniční most, ilustrační foto. Foto: archiv SeverčeskýDeník.cz
Silniční most, ilustrační foto. Foto: archiv SeverčeskýDeník.cz

Mostecko - Hlavní silniční tah z Mostu do Litvínova, silnice I/27, která vede přes Záluží, nebude v nejbližších letech zkapacitněna. Stát jen zadal projektování nových mostů, neboť ty stávající jsou některé v havarijním stavu.

Reklama

Pro stavbu zkapacitnění silnice je sice vydáno územní rozhodniutí, ale další kroky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) neplánuje.

"Platí, že na základě rozhodnutí ministerstva dopravy nebude pokračováno v investiční přípravě zkapacitnění silnice I /27 mezi Mostem a Litvínovem z důvodu ekonomické nevýhodnosti," sdělila pro severočeskýDeník.cz mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Nina Ledvinová.

"Stávající nevyhovující stav bude řešen rekonstrukcí. Žádnou informaci o tom, že by mělo být pokračováno v přípravě zkapacitnění silnice I/27 Most – Litvínov nemáme k dispozici," doplnila mluvčí.

Co tedy se silnicí, která nevyhovuje a mosty jsou v havarijním stavu?

"Celkovou opravu daného úseku bude nutné řešit zvlášť postupným zadáváním oprav/rekonstrukcí mostů a dále souvislými opravami povrchu vozovky včetně jejích součástí a příslušenství po úsecích," konstatovala Nina Ledvinová.

"V loňském roce započalo projektování rekonstrukce mostu ev.č. 27-027 pod Hněvínem, který je v nejhorším stavu a dále mostů 27-026..1 a 27B-026..2 k jejich zrušení. Z pohledu opravy povrchu je záměrem letošního roku dostat do realizace minimálně průtah Záluží," objasnila mluvčí ŘSD.

Ředitelství silnic a dálnic je investorskou organizací státu a investiční přípravu liniových staveb nerealizuje na základě vlastních rozhodnutí, ale dle pokynů zakladatele, tedy ministerstva dopravy na základě priorit, které toto ministerstvo určuje a financuje jejich realizaci. "To znamená, že investiční příprava je zastavena do doby, kdy pomine důvod ekonomické nevýhodnosti, nebo do doby, kdy ministerstvo dopravy rozhodne o pokračování investiční přípravy," dodala mluvčí ŘSD.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře