Silnice z České Kamenice do Krásné Lípy je ve špatném stavu. Byla na ní jen 3letá záruka

Rekonstrukce silnice č. II/263. Foto: archiv Facebook Zbyněk Linhart
Rekonstrukce silnice č. II/263. Foto: archiv Facebook Zbyněk Linhart

Česká Kamenice, Krásná Lípa - Rekonstrukce silnice č. II/263 v úseku Česká Kamenice – Rumburk – Jiříkov byla prováděna v termínu od listopadu 2008 do prosince 2009. Stála téměř 400 milionů a záruka byla jen tři roky. Nyní je ve špatném stavu.

Reklama

"Na konci října 2014 jsem napsal dopis hejtmanovi ve věci "modernizace" silnice Česká Kamenice - Jiříkov, která se realizovala v roce 2009. To, že o žádnou opravdovou modernizaci nešlo bylo jasné každému, ale šlo o čerpání evropských fondů," napsal na svůj Facebook bývalý starosta Krásné Lípy a současný senátor Zbyněk Linhart.

Zkritizoval současný stav silnice do Šluknovského výběžku. "Žádné moderní prvky, odbočovací pruhy, zpomalovací opatření na vjezdech do měst, atp. Když zálivy pro autobusy, tak to dělala města. Opravy propustků byly spíše naoko, výměna podkladů nadělala více škody, než užitku," pokračoval.

Podle Zbyňka Linharta bylo možné výsledek předpovídat. "Již po dvou letech podélné i příčné praskliny v asfaltovém povrchu, vydrolené díry, chybějící značení - svislé i vodorovné, propadlá místa propustků atp. Na problémy jsme upozorňovali již tehdy, neúspěšně," uvedl.

Senátor napsal na Ústecký kraj. "Bohužel i odpověď nyní byla ve smyslu: Vše je v pořádku. A také jsme se dozvěděli, že na tu část stavby, která stála téměř 400 mil. Kč byla pouze tříletá záruční doba. A jak probíhalo vodorovné značení? Na sníh.  Opravy vodorovného značení před kontrolou pak prováděli na prach. A obdobně to bylo u dalších prací," dodal Zbyněk Linhart.

SeveročeskýDeník.cz oslovil mluvčí Ústeckého kraje. "Pan senátor se setkal s hejtmanem Ústeckého kraje krátce po svém zvolení. Na této schůzce mu byly i zodpovězeny všechny otázky k této zmíněné silnici. Následně mu byl hejtmanem i odeslán dopis, ve kterém byly znovu probrány všechny detaily zmíněné rekonstrukce," reagovala Lucie Dosedělová.

Podle mluvčí Správa a údrýba silnic Ústeckého kraje (SÚS ÚK) požaduje na velkoplošnou opravu asfaltového povrchu záruku 3 roky.  "A stejně tak tomu bylo také u této akce.  Převzetí dokončené stavby proběhlo ve dnech 15. - 30.12.2009. Záruční doba na všechny stavební objekty byla 36 měsíců, tedy do prosince roku 2012."

"Vodorovné dopravní značení prováděné v prosinci 2009 bylo pouze provizorní a v jarních měsících 2010 bylo provedeno nově," upřesnila Lucie Dosedělová.

"V průběhu záruční doby  v letech 2010 a 2012 byly prováděny průběžné kontroly dokončené stavby a objevené závady na všech objektech stavby byly následně u zhotovitele reklamovány a jím také řádně odstraněny," uvedla mluvčí Ústeckého kraje.

Podle Lucie Dosedělové poslední reklamace závad byly u zhotovitele uplatněny v dubnu a v květnu 2012 a týkaly se závad na jedné opěrné zdi a několika propustcích, tyto závady byly odstraněny do září 2012. "V listopadu 2012 pak byla ještě uplatněna u zhotovitele reklamace týkající se na několika místech poškození vozovky a vodorovného dopravního značení. Odstranění reklamovaných závad z listopadu 2012 provedl zhotovitel v průběhu roku 2013."

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře