Silnice smrti. Seznam úseků, kde si mají řidiči dávat pozor

Stav silnic v severozápadních Čechách. Foto: EuroRAP
Stav silnic v severozápadních Čechách. Foto: EuroRAP

Severní Čechy - Kde je největší pravděpodobnost dopravních nehod s vážnými nebo smrtelnými následky, to ukazuje nová mapa organizace EuroRAP upozorňující na tato místa. Seznam zahrnuje jen dálnice a silnice první třídy.

Reklama

Srovnání vychází z porovnání počtu těchto nehod s intenzitou dopravy na daném úseku a jde o průměr z posledních tří let: 2012 až 2014.

Vysoké riziko je na silnicích I/8 z Teplic do Dubí až na Cínovec, na silnici I/7 z Chomutova na Horu sv. Šebastiána a část úseku I/7 (R7) u Loun. Stejná situace je na I/9 v úseku Dubá - Liběchov - Mělník.

Středně nízké roziko je po celé délce dálnice D8. Střední riziko je na silnicích I/15 v úseku od Mostu přes Lovosice, Litoměřice až po Zahrádky u České Lípy.

Dále na silnici I/13 v úseku Chomutov - Most - Litvínov - Dubí na Teplicku. A na I/62 z Ústí nad Labem do Děčína podél Labe.

Středně nízké riziko na je na silnici I/27 v úseku Most - Žatec, to samé platí na I/13 v úseku Děčín - napojení na D8 nebo silnice I/9 v úseku Zahrádky - Česká Lípa - Rumburk.

Naopak středně vysoké riziko je na silnicích I/13 v úseku Chomutov - Klášterec nad Ohří, Teplice - Chlumec u Ústí - napojení na D8 a z Děčína přes Českou Kamenici, Kamenický Šenov do Nového Boru. A dále Liberec - Frýdlant.

To platí i o úseku na silnici I/38 Zahrádky - Mladá Boleslav, na silnici I/10 v úseku Tanvald - Harrachov.

Střední riziko je na silnici I/14 v úseku Liberec - Jablonec nad Nisou - Tanvald.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře