SEZNAM: Víme, která obchodní centra a supermarkety mají na svátek zavřeno či otevřeno

Hypermarket Tesco, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Hypermarket Tesco, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

SEVERNÍ ČECHY /EXKLUZIVNĚ/ - SeveročeskýDeník.cz mapoval otevírací dobu obchodních center a supermarketů na státní svátek 28. října 2016.

Reklama

Některá velká obchodní centra budou mít otevřena, neboť zákon se nevztahuje na provozovatele obchodních domů. Avšak ne všechny obchody budou otevřeny. Zavřeny budou prodejní plochy nad 200 m2.

OC CHOMUTOVKA

OC Chomutovka v Chomutově sice může mít otevřeno, avšak z provozních důvodů bude OC ve státním svátku, jak to ukládá zákon, uzavřeno.

FORUM ÚSTÍ NAD LABEM

Dle platného zákona O prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě budou mít zavřeno všechny nájemní jednotky, jejichž prodejna plocha přesahuje 200 m2. Výjimku představují kina, lékárny, fit centra, dětské koutky, fast foody apod.

CENTRAL MOST

Obchodní centrum Central Most bude otevřeno, pouze obchody podléhající novému zákonu (jednotky nad 200 m2) budou zavřené.

Odpovědnost za dodržování tohoto předpisu nese provozovatel příslušného obchodu, nikoliv provozovatel centra, takže je to na rozhodnutí nájemce.

Více než 60 obchodních jednotek (menších než 200 m2) bude v centru otevřených.

OLYMPIA TEPLICE

Obchodní centrum Olympia Teplice bude 28.10.2016 otevřeno. Obchody, na které se vztahuje nový zákon, budou uzavřeny.

Otevřeno ovšem zůstává více jak 50 obchodů a provozoven, v provozu bude také Dětský koutek. Otevřeny budou i kavárny, restaurace a rychlé občerstvení.

Seznam všech otevřených obchodů najdou zákazníci na webových stránkách obchodního centra.

Otevírací doba centra je v tento den od 9 do 21 hod.

GALERIE TEPLICE

Galerie Teplice bude pro zákazníky otevřena i o státních svátcích (vyjma 25.12. a 1.1.). Ve svátek 28.10. budou otevřeny všechny obchody a provozovny, kterým to nový zákon nezakazuje, celkem se tak jedná o cca 53 obchodů/provozoven vč. multikina.

BILLA

Společnost BILLA je na základě platné legislativy povinna uzavřít všechny své prodejny nad 200 m2 s výjimkou těch, které jsou umístěné v místech zvýšené koncentrace lidí na letištích, železničních stanicích a autobusových nádražích. V případě našich prodejen můžeme nechat otevřené prodejny BILLA na Letišti Václava Havla a na pražském Hlavním nádraží.

Uzavření se týká i našich nájemců.

Jako vstřícný krok vůči našim zákazníkům jsme se rozhodli 27. října prodloužit otevírací dobu na většině prodejně min. do 22 h. Tím naši zákazníci získají více času, aby si pohodlně nakoupili na sváteční den.

PENNY

Všechny naše prodejny v rámci České republiky zaujímají plochu větší než 200 m2, proto budou o státním svátku zavřené, včetně nájemců.

GLOBUS

Rozhodnutí poslanců respektujeme. Naše hypermarkety zůstanou během sedmi svátků kompletně uzavřené.

Zavřené budou tedy také všechny obchody na shop zóně, včetně Globus restaurace a kavárny, pekařského a řeznického obchodu a ostatních prodejců a poskytovatelů služeb.

Otevřené budou ale naše čerpací stanice, které provozujeme u hypermarketů.

KAUFLAND

Vzhledem k tomu, že všechny naše prodejny v celé republice mají prodejní plochu větší než 200 m2, budou o státním svátku 28. 10. (a ve všechny další svátky stanovené zákonem) uzavřené.

Ukládá nám to zákon a naše společnost jej respektuje a bude dodržovat. Zákazníky budeme informovat všemi našimi dostupnými kanály, především v zákaznických novinách a na webových stránkách.

V zákonem stanovených svátcích zůstanou uzavřené i všechny nájemní obchody v našich prodejnách.

LIDL

Prodejny Lidl zůstanou dle platné legislativy během příslušných svátečních dnů uzavřeny.

V případě, že v prostorách prodejen Lidl je další nájemce, bude i on muset svou provozovnu uzavřít. Důvodem je společný prostor s naší prodejnou, který nejsme schopni oddělit.

COOP

Situace je různá v jednotlivých prodejnách a dle jednotlivých družstev provozujících prodejny. Obecně lze říci, že jsou prodejny na svátek zavřeny, nebo mají omezené otevírací doby na dopoledne.

TESCO

Všechny obchody Tesco zůstanou na státní svátek 28. října zavřené. Naše obchodní centra zůstanou pro zákazníky otevřená, stejně jako obchody, které splňují zákonnou podmínku, tedy mají rozlohu menší 200 m2.

Reklama

Hodnocení

3.02 hvězdiček / Hodnoceno: 42x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře