Seznam: Pošta chce v Ústeckém kraji zrušit 81 poboček. Lidé sepisují petice

Česká pošta chce rušit pobočky, lidé protestují peticí. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czČeská pošta chce rušit pobočky, lidé protestují peticí. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústecký kraj - Přes osmdesát poboček pošt by mělo zmizet z mapy. Česká pošta totiž plánuje tradiční pošty zrušit a nahradit je jen výdejním místem. Lidem se to nelíbí, proto sepisují petice.

Reklama

Podle Svazu místních samospráv (SMS) Česká pošta plánuje zrušit pobočky v malých obcích v Ústeckém kraji. V seznamu jsou pobočky ze všech okresů.

Rozhodnutí se nelíbí obyvatelům obcí, kteří se obávají toho, že nebudou moci využívat klasické služby, jako je výběr hotovosti či placení složenek. Pošta naopak kalsické pobočky chce vyměnit za výdejní místa.

Tady je seznam obcí, které by měly přijít o svoji poštu: Arnoltice, Bechlín, Blatno, Boleboř, Brandov, Cítoliby, Čížkovice, Dobkovice, Dobrná, Doksany, Dolní Zálezly, Domoušice, Droužkovice, Františkov nad Ploučnicí, Háj u Duchcova, Havraň, Hora svatého Šebastiana, Horní Podluží, Hrobce, Hrobčice, Hrušovany, Hřensko, Hříškov, Huntířov, Chbany, Chodouny, Chožov, Jeníkov, Jetřichovice, Jiřetín pod Jedlovou.

Dále obce jako Kalek, Klapý, Koštice, Krabčice, Kytlice, Ledvice, Liběšice, Libočany, Lobendava, Louka u Litvínova, Ludvíkovice, Lužice, Malečov, Málkov, Mariánské Radčice, Masťov, Měděnec, Místo, Moldava, Nepomyšl, Nová Ves v Horách, Očihov, Ohníč, Pětipsy, Petrohrad, Prackovice nad Labem, Raná, Ročov, Rytně nad Bílinou, Rybniště, Slavětín, Smolnice, Snědovice, Spořice, Srbská Kamenice, Staňkovice.

Nebo Staré Křečany, Sulejovice, Telnice, Valkeřice, velká Bukovina, Velké Chvojno, Vilémov, Vlastislav, Vrbice, Vrbičany, Výsluní, Vysoká Pec, Zabrušany, Chlumčany.

ČTĚTE: Na Liberecku se lidé a obce bouří proti rušení pošt. Podepisují petici

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře