Severočeši.cz nemohou kandidovat. Chtějí napadnout krajské volby

Logo hnutí Severočeši.cz
Logo hnutí Severočeši.cz

ÚSTECKÝ KRAJ - Kandidáti hnutí Severočeši.cz se nemohou zúčastnit krajských voleb v pátek 7. a sobotu 8. října 2016 v Ústeckém kraji. Rozhodl o tom soud, který řešil spor dvou větví hnutí představovaný dvěma místopředsedy Hanou Jeníčkovou a Jiřím Zelenkou.

Reklama

Krajský správní soud žalobu křídla Jiřího Zelenky zamítl jako nedůvodnou. Podle mluvčí Marcely Trejbalové soud uznal, že Hana Jeníčková jako místopředsedkyně mohla kandidáty vyškrtnout.

Spor uvnitř hnutí je v tom, že nebylo zřejmé, kdo může za Severočechy jednat. Soud totiž v létě 2016 zrušil jednání valné hromady z února 2014, kde bylo mj. zvoleno nové vedení či stanovy.

V rejstříku ministerstva vnitra není u hnutí zapsán předseda. Avšak má dva první místopředsedy, a to Hanu Jeníčkovou a Jiřího Zelenku.

Mostecký okresní soud ve čtvrtek (6.10.2016) rozhodl, že Jiří Zelenka není prvním místopředsedou hnutí. Rozhodnutí je zatím nepravomocné.

Spory v hnutí budou pokračovat i po volbách. Jiří Zelenka médiím oznámil, že napadne regulérnost krajských voleb v Ústeckém kraji. Odvolaný kandidát a poslanec Bronislav Schwarz potvrdil, že napadnou výsledky voleb a budou požadovat jejich opakování.

SOUVISEJÍCÍ: Severočeši.cz vyškrtnuti z krajských voleb.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře