Severočeši.cz nemohou kandidovat. Chtějí napadnout krajské volby

Logo hnutí Severočeši.czLogo hnutí Severočeši.cz

ÚSTECKÝ KRAJ - Kandidáti hnutí Severočeši.cz se nemohou zúčastnit krajských voleb v pátek 7. a sobotu 8. října 2016 v Ústeckém kraji. Rozhodl o tom soud, který řešil spor dvou větví hnutí představovaný dvěma místopředsedy Hanou Jeníčkovou a Jiřím Zelenkou.

Reklama

Krajský správní soud žalobu křídla Jiřího Zelenky zamítl jako nedůvodnou. Podle mluvčí Marcely Trejbalové soud uznal, že Hana Jeníčková jako místopředsedkyně mohla kandidáty vyškrtnout.

Spor uvnitř hnutí je v tom, že nebylo zřejmé, kdo může za Severočechy jednat. Soud totiž v létě 2016 zrušil jednání valné hromady z února 2014, kde bylo mj. zvoleno nové vedení či stanovy.

V rejstříku ministerstva vnitra není u hnutí zapsán předseda. Avšak má dva první místopředsedy, a to Hanu Jeníčkovou a Jiřího Zelenku.

Mostecký okresní soud ve čtvrtek (6.10.2016) rozhodl, že Jiří Zelenka není prvním místopředsedou hnutí. Rozhodnutí je zatím nepravomocné.

Spory v hnutí budou pokračovat i po volbách. Jiří Zelenka médiím oznámil, že napadne regulérnost krajských voleb v Ústeckém kraji. Odvolaný kandidát a poslanec Bronislav Schwarz potvrdil, že napadnou výsledky voleb a budou požadovat jejich opakování.

SOUVISEJÍCÍ: Severočeši.cz vyškrtnuti z krajských voleb.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře