Sasko bude hlídat hranice s Českem. Vrátilo už přes 100 uprchlíků

Státní hranice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czStátní hranice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Severní Čechy - Bezstarostné překračování hranic ze severních Čech do Saska pravděpodobně skončí. Na hranice s Německem se vrátí hlídky saských pohraničníků. Již nyní policie více hlídá auta přejíždějící státní hranice.

Reklama

Politici v Sasku navrhují znovuzavedení pravidelných hraničních kontrol. Chtějí tím zamezit přílivu imigrantů, kteří do Německa míří z Balkánu přes Maďarsko a Česko. Za poslední týdny jich z Německa do Česka vrátili okolo 100 migrantů, na další uprchlíky při kontrolách "natrefila" česká policie.

Právě kvůli zvyšujícímu se počtu migrantů se budou otevírat ve větším počtu uprchlická zařízení. Například k areálu v Bělé pod Bezdězem by měla na severu Čech být pro uprchlíky otevřena bývalá věznice v Drahonicích u Lubence na Žatecku.

Po obnovení hraničních kontrol volá v Sasku už delší dobu euroskeptická strana Alternativa pro Německo (AfD). Nyní se k ní připojila i část vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU).

Proti pozastavení platnosti Schengenské dohody a obnovení pravidelných hraničních kontrol se v minulosti vyslovil spolkový německý ministr vnitra Thomas de Maiziére. Podle něj má policie i nyní prostředky, aby mohla bojovat proti nelegálnímu překračování hranic.

Například intenzivní kontroly hranic probíhají i na úrovni Německa (Bavorska) a Rakouska. Právě z Rakouska do Německa míří uprchlíci nejčastěji. Rakušané zase chrání hranice s Itálií, třeba u Brennerského průsmyku.

Česko plánuje zintenzivnit kontroly hranic především s Rakouskem, v další fázi by v úvahu přišlo na řadu Slovensko.

Kvůli možnosti nasazení armády se s představiteli ozbrojených složek státu v sobotu (15.8.2015) setkal prezident Miloš Zeman.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře