Sasko bude hlídat hranice s Českem. Vrátilo už přes 100 uprchlíků

Státní hranice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czStátní hranice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Severní Čechy - Bezstarostné překračování hranic ze severních Čech do Saska pravděpodobně skončí. Na hranice s Německem se vrátí hlídky saských pohraničníků. Již nyní policie více hlídá auta přejíždějící státní hranice.

Reklama

Politici v Sasku navrhují znovuzavedení pravidelných hraničních kontrol. Chtějí tím zamezit přílivu imigrantů, kteří do Německa míří z Balkánu přes Maďarsko a Česko. Za poslední týdny jich z Německa do Česka vrátili okolo 100 migrantů, na další uprchlíky při kontrolách "natrefila" česká policie.

Právě kvůli zvyšujícímu se počtu migrantů se budou otevírat ve větším počtu uprchlická zařízení. Například k areálu v Bělé pod Bezdězem by měla na severu Čech být pro uprchlíky otevřena bývalá věznice v Drahonicích u Lubence na Žatecku.

Po obnovení hraničních kontrol volá v Sasku už delší dobu euroskeptická strana Alternativa pro Německo (AfD). Nyní se k ní připojila i část vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU).

Proti pozastavení platnosti Schengenské dohody a obnovení pravidelných hraničních kontrol se v minulosti vyslovil spolkový německý ministr vnitra Thomas de Maiziére. Podle něj má policie i nyní prostředky, aby mohla bojovat proti nelegálnímu překračování hranic.

Například intenzivní kontroly hranic probíhají i na úrovni Německa (Bavorska) a Rakouska. Právě z Rakouska do Německa míří uprchlíci nejčastěji. Rakušané zase chrání hranice s Itálií, třeba u Brennerského průsmyku.

Česko plánuje zintenzivnit kontroly hranic především s Rakouskem, v další fázi by v úvahu přišlo na řadu Slovensko.

Kvůli možnosti nasazení armády se s představiteli ozbrojených složek státu v sobotu (15.8.2015) setkal prezident Miloš Zeman.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře