Rychlodráha z Prahy do Berlína se může Ústí nad Labem vyhnout. Rozhodnou Němci

Mapa s plánovanou trasou Praha - Litoměřice. Zdroj: www.railvolution.net/czechraildays
Mapa s plánovanou trasou Praha - Litoměřice. Zdroj: www.railvolution.net/czechraildays

Ústecko - Kudy povede vysokorychlostní trať Praha - Berlín v úseku od Lovosic na státní hranici rozhodnou Němci. Vedení Ústí nad Labem přitom usiluje, aby rychlodráha protínala krajské město a měla v něm zastávku.

Reklama

Přestože na Roudnicku a Litoměřicku je prakticky vedení trasy budoucí rychlodráhy jasné, neboť Česká republika chce začít stavět úsek Praha - Lovosice v roce 2022, v případě dalšího směřování trasy není nic jisté.

Důvodem je zpoždění plánování trasy na saské straně. Při návštěvě Berlína, před třemi dny, premiér Bohuslav Sobotka vyzval kancléřku Angelu Merkelovou, aby Sasové rychlodráhu začlenili do svých územních plánů.

Avšak podle Merkelové je třeba počkat na zpracování spolkového plánu pro výstavbu dopravní infrastruktury, který bude zahrnovat prioritní dopravní stavby v Německu. Připraven by měl být příští rok.

Není tedy jisté, v jakých místech by mělo dojít k protnutí německé a české části rychlodráhy. Ze hry o rychlodráhu se zastávkou by tak mohlo vypadnout i Ústí nad Labem, což již bylo naznačeno. Proto vedení města v předchozích týdnech jednalo o zpětném zařazení krajského města do plánů.

ČTĚTE:  Přes Ústí nad Labem má vést rychlotrať. 16 kilometrovým tunelem přes České středohoří

Plán 2030: Napojit na vysokorychlostní trať kromě Ústí n. L. i Mostecko

Plánovaná rychlodráha Praha - Berlín komplikuje život lidem z Vražkova

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře