Rozšíření obchvatu Loun na D7 má zelenou. Dálnice do Postoloprt bude mít zpoždění

Dálnice, ilustrační snímek. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Dálnice, ilustrační snímek. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LOUNSKO - Silničáří buduji další úsek D7 směrem k Postoloprtům. Rozšíření silnice I/7 bude mít časový skluz. Nově ministerstvo životního prostředí vydalo souhlas k dobudování obchvatu Loun.

Reklama

"Salámovou metodou" je budována dálnice D7 z Chomutova do Prahy. Celá trasa má být dálnicí v roce 2023. Alespoň to ústy Petra Vacka tvrdí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), jak upozornil Idnes.cz.

V současnosti se buduje úsek od mimoúrovňové křižovatky Bitozeves u průmyslové zóny Triangle k Postoloprtům. Silničáři zde rozšiřují na čtyři směrově oddělené pruhy stávající silnici I/7.

Oproti předchozím plánům bude tento úsek dálnice zprovozněn zhruba o půl roku později. ŘSD to zdůvodňuje komplikacemi při přeložkách inženýrských sítí.

Rozšíření o další dva pruhy by se mohl dočkat i stávající obchvat Loun. Ministerstvo životního prostředí vydalo souhlas se stavbou. Vyplývá to z informací zveřejněných na webu Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Stavba zahrnuje dobudování jednoho jízdního pásu k současné silnici I/7. Reekonstrukci projde povrch, úpraveny budou dvě křižovatky a opraveny budou i mosty.

SOUVISEJÍCÍ: Kuriozita: V Postoloprtech přesunou fotbalový stadion kvůli dálnici

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře