Roudnický obchvat zase v ohrožení. Potřebné pozemky koupil člen ČSSD

Silniční obchvat, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comSilniční obchvat, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Roudnice n/L. - Čáru přes rozpočet udělal Ústeckému kraji člen Krajského výkonného výboru ČSSD na Ústecku Ladislav Čurda. V dražbě koupil pozemky potřebné pro dobudování obchvatu Roudnice nad Labem.

Reklama

Silniční obchvat města pod Řípem se dostal mezi hlavní priority Ústeckého kraje. Ten chce na něj získat evropskou dotaci z ROP Severozápad. Jenže kraj ještě nemá potřebné pozemky.

Část z nich nyní získal Ladislav Čurda, politik nejvyššího krajského orgánu ČSSD. V plzeňské dražbě pozemky koupil. Stejné dražby se zúčastnili i zástupci Ústeckého kraje, kteří měli připravenou zhruba polovinu částky, tedy 150 tisíc korun.

Ladislav Čurda podle krajské mluvčí Magdaleny Hanáčkové koupil čtvrtinu ze čtyř pozemků o rozloze zhruba 1850 metrů čtverečních. Ústecký kraj má ve vlastnictví tři čtvrtiny potřebných pozemků, avšak bez těch Čurdových obchvat stejně nemůže postavit.

Paradoxní na celé situaci je, že Ladislav Čurda je členem krajské komise pro dopravu, která projednává dopravní projekty v Ústeckém kraji. Podle Čurdy ale o žádný střet zájmů nejde, kupováním půdy je prý jen jeho způsob obživy.

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé
Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna


Komentáře