Roudnický obchvat nebude. Kvůli církevním restitucím

Silniční obchvat, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czSilniční obchvat, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Roudnice n/L. - Plánovaná dostavba roudnického obchvatu nebude, minimálně v dalších třech letech. Do projektu zasáhly církevní restituce.

Reklama

Zatímco doteď měl krajský úřad potíže s financováním kvůli zastaveným dotačnímu programu z ROP Severozápad, nyní přišly na řadu restituční nároky církve.

„Státní pozemkový úřad nám nemůže o těch pozemcích vydat žádné stanovisko, nemůže s námi uzavřít žádnou smlouvu," řekl ústecký krajský radní Ladislav Drlý (KSČM).

Ústecký kraj jako investor zastavil plánovaný začátek výstavby, nebude se pokoušet získat evropskou dotaci z ROP Severozápad. "V přípravě projektu ale budeme pokračovat," podotkla tisková mluvčí kraje Magdalena Hanáčková.

Nejde o jedinou komplikaci v dostavbě silnice okolo Roudnice nad Labem. V prosinci kraj nezískal potřebný pozemek v dražbě, který koupil Ladislav Čurda z Dubí, člen Krajského výkonného výboru ČSSD.

ČTĚTE: Roudnický obchvat zase v ohrožení. Potřebné pozemky koupil člen ČSSD

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Nebezpečný Most: Muž okradl seniorku o peníze Nebezpečný Most: Muž okradl seniorku o peníze
Kam se lidé v Ústeckém kraji nejvíce stěhují? Tato města zažívají boom Kam se lidé v Ústeckém kraji nejvíce stěhují? Tato města zažívají boom
Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy

V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma
Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje? Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje?
Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš


Komentáře