Robert Šlachta odstartoval pád expremiéra Petra Nečase. Šéf ÚOOZ nyní končí

Robert Šlachta. Foto: archiv YouTube/OVT
Robert Šlachta. Foto: archiv YouTube/OVT

ČR - Ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta a několik jeho kolegů podali ve čtvrtek (9.6.2016) odpoledne žádost o odchod do civilu. Informoval o tom mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

Reklama

Důvodem je nesouhlas s reorganizací, podle níž by útvar měl od 1. července 2016 spadat pod Národní centrálu proti organizovanému zločinu a mít jednotné vedení.

"V rámci čtvrtečního jednání na Policejním prezidiu ČR, kde byla vedením policie představena Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality organizační změna v Policii ČR, jejíž první krok bude proveden k 1. červenci 2016, plk. Mgr. Robert Šlachta oznámil vedení Policie ČR, že s připravenými změnami nesouhlasí, nemůže se na nich podílet, a proto v následujících dnech doručí policejnímu prezidentovi svou žádost o uvolnění ze služebního poměru,” sdělil mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

"Společně s ním na místě oznámil svou rezignaci i jeho 1. náměstek plk. Ing. Stanislav Růžička a někteří vedoucí odborů a expozitur ÚOOZ,” dodal mluvčí.

Širší vedení ÚOOZ současně vyzvalo ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), aby reorganizaci policie zastavil. Ten rozhodnutíRoberta Šlachty o odchodu označil za politické gesto.

Kvůli oznámenému odchodu šéfa ÚOOZ se rozhořela politická bitva ve vládní koalici, nejostřeji vystupuje proti změnám hnutí ANO Andreje Babiše. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán navíc pohrozil rezignací.

Nejvíce pozornosti získal ÚOOZ vedený Robertem Šlachtou v červnu 2013, když zasáhl na úřadu vlády i dalších místech v kauze týkající se mimo jiné blízké spolupracovnice expremiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nagyové, nyní Nečasové, a údajné politické korupce. Zásah vedl až k pádu vlády Petra Nečase.

Po vládní krizi se na podzim 2013 konaly předčasné volby, které umožnily hnutí ANO vládnout v současné koalici s ČSSD a KDU-ČSL.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře