Riziko? Svah pod estakádou na D8 se hýbe, přiznal šéf ŘSD Jan Kroupa

Pohled na Prackovickou estakádu. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Pohled na Prackovickou estakádu. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ, D8 - Dvanáctikilometrový úsek D8 přes České středohoří nebude po sobotním (17.12.2016) otevření zcela průjezdný. Svah pod Prackovickou estakádou se začal hýbat a Ředitelství silnic a dálnic svede auta jen do jednoho tubusu tunelu a na jeden z mostů.

Reklama

Hořkou příchu bude mít sobotní otevření dálnice D8 od Bílinky na Lovosicku po Řehlovice na Ústecku.

Pár hodin před otevřením generální ředitel ŘSD Jan Kroupa oznámil, že je bezpečnostní riziko.

"V hloubkách 18 až 20 metrů pod povrchem dochází k posunům," řekl v České televizi Jan Kroupa k náspu u Prackovické estakády.

Podle šéfa ŘSD výsledky měření za posledních 24 hodin ukázaly, že masiv začal reagovat na zrychlené stavební práce v posledních měsících.

"Pokud se mám rozhodnout mezi bezpečností občana a tím, jestli zprovoznit dílčí kousek, tak raději volím bezpečnost občana,” oznámil Jan Kroupa.

Jak by riziko podle Kroupy vypadalo v praxi? Most by se mohl posunout a vznikl  "schodek" do kterého by řidiči mohli najet.

"Nechceme dovolit jakákoliv možná pochybení. Abychom neohrozili kohokoliv tak na tu mostní estakádu zatím nebudeme pouštět provoz. A budeme dál sledovat ten masiv a čekat až se ta situace uklidní,” prohlásil Jan Kroupa.

Přestože mluvčí ŘSD Jan Rýdl během pátku (16.12.2016) v České televizi ubezpečoval, že Prackovická estakáda je bezpečná, večer generální ředitel ŘSD už mluvil jinak.

ŘSD podle Kroupy zatím nedokáže odhadnout, jak dlouho bude masiv pod estakádou reagovat. Podle něj se bude nadále měřit i monitorovat.

SOUVISEJÍCÍ: D8 přes České středohoří je bezpečná, tvrdí ministerstvo. Avšak uzavírky dálnice nejsou vyloučeny

Reklama

Hodnocení

2.92 hvězdiček / Hodnoceno: 12x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře