Řidiči v Ústeckém kraji vyhlásili v březnu celodenní stávku

Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czAutobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTECKÝ KRAJ - Řidiči linkových meziměstských autobusů chtějí stávkovat. Na středu 8. března 2017 vyhlásili stávku. Ústecký kraj oponuje, že ke stávkování není důvod, nebo s autobusovými dopravci má podepsané smlouvy.

Reklama

Řidiči, kteří jsou zaměstnanci jednotlivých autobusových společností, chtějí stávkovat. Argumentují, že nedostali zvýšené mzdy podle vládního nařízení.

Podle Útseckého kraje je to ale problém mezi řidiči a soukromými dopravci. Kraj s nimi má podepsané smlouvy a posílá jim peníze. Navíc podle hejtmanství Ústecký kraj už poslal dopravcům peníze na zvýšení mezd řidičů.

"Ihned s nimi (řidiči) vstupujeme do jednání a budeme se snažit celou tu situaci nějakým způsobem uklidnit a učinit všechny kroky k tomu, aby stávka neproběhla,“ uvedl pro Český rozhlas předsedy představenstva BusLine Radek Chobot. Tato společnost je nejvěštím autobusovým dopravcem v kraji.

Ústecký kraj dá na zvýšení mezd řidičů dopravcům celkově zhruba 80 milionů korun v rámci dodatků ke stávajícím smlouvám.

Kraj podle jeho zástupců navýšení platů řidičů podporuje. Dopravci od kraje podle Jaroslava Komínka obdrželi návrhy dodatků, které řeší dorovnání platů řidičů na základě vládního nařízení.

Avšak současná situace se Komínkovi nelíbí a chce ji vyřešit jiným způsobem - založením vlastního dopravce třeba pod názvem Doprava Ústeckého kraje. "S přímým dohledem a přímou zodpovědností nad dopravou, nad provozem, nad řidiči..." uvedl.

SOUVISEJÍCÍ: Bude mít Ústecký kraj vlastního autobusového dopravce?

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře