Revoluční ulice v Liberci je znovu pěší zónou. Město vyhodnotí, zda nastálo

Liberecká radnice. Foto: archiv Pixabay.comLiberecká radnice. Foto: archiv Pixabay.com

Liberec - Po dvou měsících se motoristům počátkem července opět uzavřela Revoluční ulice v Liberci, která tak znovu slouží jako pěší zóna s omezením vjezdu. Ulici nechal magistrát zprůjezdnit počátkem května letošního roku jen na zkoušku.

Reklama

„Nyní vypracujeme analýzu, se kterou seznámíme radu města. Ta rozhodne o tom, zda Revoluční zůstane nadále pěší zónou nebo ji otevřeme pro automobily. Důležité pro nás budou při rozhodování také názory živnostníků, kteří zde podnikají, ale i ostatních Liberečanů,“ řekla pro SeveročeskýDeník.cz primátorka Martina Rosenbergová.

Aktuálně měst zpracovává studii - matematický dopravní model v oblasti dolního centra, a to včetně Revoluční ulice, která bude představena libereckým radním v září tohoto roku.

„Dopravní model využije data i ze sčítačů, které byly umístěny v Revoluční ulici v době otevření. Z této studie vyplynou možnosti dalšího řešení dopravní situace v předmětné oblasti, které by měly zvýšit bezpečnost a plynulost silničního provozu,“ uvedl David Novotný, vedoucí odboru správy veřejného majetku libereckého magistrátu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře