Referendum proti hazardu v Jablonci nebude. Zastupitelé byli proti

Hrací automat, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comHrací automat, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Jablonec n/N. - Referendum proti nulové toleranci heren v Jablonci nad Nisou vypsáno nebude. Rozhodli o tom většinou hlasů zastupitelé na čtvrtečním (26.6.2014) zasedání zastupitelstva. Iniciátoři petice jsou z postoje politiků rozčarovaní.

Reklama

Přestože vedení města na popud zastupitelů připravovalo referendum, nakonec v Jablonci nad Nisou nebude. A to ani v jiném termínu, než s komunálními volbami na podzim 2014.

Zejména iniciativa Jablonec bez hazardu, která na jiný termín, než s komunálními volbami, nechtěla kývnout, je zklamaná. Nakonec zastupitelé referendum vypsat nechtějí vůbec.

„Zastupitelé vyhodnotili riziko konání referenda v době konání voleb jako velmi vysoké,“ sdělil stanovisko města jablonecký primátor Petr Beitl (ODS). „Referendum by potvrzovalo to, co je dneska v platnosti, že mají herny do konce roku skončit. Navíc by mohlo ohrozit platnost výsledků voleb, referenda nebo obojího, takže mi to přišlo jako dost kontroverzní návrh."

Jenže iniciátor petice, kterou podepsala zhruba tisícovka lidí, Jakub Strnad z Jablonec bez hazardu, rozhodnutí zastupitelů nevidí pozitivně. Obává se toho, že nové zastupitelstvo by nemuselo po podzimních volbách brát na vyhlášku zřetel. Ve městě je podle iniciativy téměř 50 heren.

ČTĚTE:  V Jablonci budou rozhodovat o referendu proti hazardu. Nemuselo by se konat v termínu voleb

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Jablonecko

Jablonecký Petr Jiráček: Budeme chtít hrát nahoře, i když nebudeme favority Jablonecký Petr Jiráček: Budeme chtít hrát nahoře, i když nebudeme favority
Ozubnicová trať z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova ožívá Ozubnicová trať z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova ožívá
Prostředí v Jablonci mladým reprezentantům vyhovuje, říká zkušený kouč Josef Pešice Prostředí v Jablonci mladým reprezentantům vyhovuje, říká zkušený kouč Josef Pešice

Jablonec doma poprvé uspěl. Měli jsme vyhrávat už dříve, řekl Stanislav Tecl Jablonec doma poprvé uspěl. Měli jsme vyhrávat už dříve, řekl Stanislav Tecl
Bohatý Jablonec se trápí. Bude trenér v ohrožení? Bohatý Jablonec se trápí. Bude trenér v ohrožení?
Jablonecký soud přiznal majetek dědičce rodu Walderode Jablonecký soud přiznal majetek dědičce rodu Walderode


Komentáře