Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman chce zahrabat portréty Zemana do kompostu. Odvolejte ho, vyzvala Hyhová z SPD

Twitter Zdeňka Bergmana. Reprofoto: HlídacíPes.org
Twitter Zdeňka Bergmana. Reprofoto: HlídacíPes.org

TEPLICE - Spor o prezidenta Miloše Zemana. Tak lze nazvat reakce na vulgární slova v rozhovoru pro Český rozhlas. Ředitel gymnázia v Teplicích Zdeněk Bergman chce zahrabat portréty hlavy státu do kompostu. To se nelíbí poslankyni a krajské zastupitelce Terezy Hyhové z SPD.

Reklama

Ústecká poslankyně a krajská zastupitelka Tereza Hyhová z Okamurovy SPD volá po tom, aby byl ze své funkce ředitele gymnázia v Teplicích odvolán Zdeněk Bergman.

Vyzývatel v senátních volbách teplického primátora Jaroslava Kubery (ODS) se totiž po vulgárních slovech prezidenta Miloše Zemana v živě vysílaném rozhovoru pro veřejnoprávní Český rozhlas vyjádřil, že školní portréty hlavy státu chce nechat "zahrabat do kompostu".

Nejde přitom o náhlou reakci. Zdeněk Bergman nechal svěsit obrazy Miloše Zemana ze školních tříd už před čtyřmi lety.

Tehdy poprvé Miloš Zeman v Českém rozhlase vulgárně hovořil například na adresu skupiny Pussy Riot. Obrazy mají být uloženy ve školním skladu.

Zdeněk Bergman ale před několika dny oznámil na Twitteru, že: "školníkovi uložil, aby oficiální portréty prezidenta zahrabal do kompostu."

Už to vzbudilo reakce.

Ovšem nyní kauza dostává nový rozměr.

Ozvala se poslankyně a krajská zastupitelka Ústeckého kraje Tereza Hyhová z SPD. Ředitel gymnázia přitom je zdopovědný krajskému úřadu, který je zřizovatelem středních škol v Ústeckém kraji.

Tereza Hyhová už oznámila, že přes krajské zastupitelstvo se pokusí prosadit Bergmanovo odvolání.

"Takový člověk nemá na pozici ředitele absolutně co dělat. Tuto kauzu řešíme v rámci Ústeckého kraje,“ uvedla Tereza Hyhová na Facebooku.

Samotný Bergman pro HlídacíPes.org uvedl, že hejtman ho do funkce jmenoval, a ten také může ho odvolat.

Reklama

Hodnocení

2.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře