Ředitel roudnické nemocnice TomᚠKrajník netuneloval. Výroky společníka se prý zabývá policie

Roudnická nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Roudnická nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ROUDNICE NAD LABEM - Možná policejní i trestněprávní dohru budou mít výroky polovičního společníka Podřipské nemocnice v Roudnici nad Labem Jakuba Zavorala. Ten veřejně nařkl ředitele nemocnice Tomáše Krajníka z nestandardních kroků finančních toků. To se ale podle opatrovníka nepotvrdilo.

Reklama

Podnikatel ve stavebnictví z AZ Sanace, bývalý ústecký politik ODS a TOP 09, a také spolumajitel dvou nemocnic Jakub Zavoral rozvířil v květnu a červnu 2018 veřejné mínění na Roudnicku tím, že nejprve měl obeslat emailem zaměstnance Podřipské nemocnice a poté i komunální politiky z Roudnice nad Labem závažným sdělením.

Měl v něm nařknout výkonného ředitele roudnické nemocnice Tomáše Krajníka, že "vyváděl", "odkláněl", "přesměrovával", desítky milionů korun z účtu nemocnice na soukromý subjekt. Své "výroky" zopakoval i pro dva deníky a televizní zpravodajství TV Prima.

SOUVISEJÍCÍ: Penta, Jakub Zavoral a Luboš Matek: Jakou roli hráli v roce 2016 v Podřipské nemocnici?

Výrok o jakési formě "tunelování" byl i jedním z argumentů u ústeckého krajského soudu, kdy samosoudce Jiří Fellner začátkem června 2018 ustanovil tzv. hmotněprávního opatrovníka. Ten z moci soudní de facto řídí soukromou nemocnici, která má dva společníky po 50 procentech.

Oficiálně dle obchodního rejstříku jsou jimi stále lékař Josef Krajník a zmíněný Jakub Zavoral. Oba muži vedou vleklý spor, který má několik nepřehledných větví.

V jedné z nich figuruje i TomᚠKrajník, který převzal řízení roudnické nemocnice v roce 2013 ve stavu, kdy zdravotnické zařízení bylo podinvestováno a plně nefungovalo gynekologicko-porodnické oddělení.

To se do roku 2016 změnilo k lepšímu, otevřena byla i nově rekonstruovaná porodnice.

Za první pololetí 2018 společnost Podřipská nemocnice s poliklinikou vytvořila zisk přes 13 milionů korun, jak na setkání se zaměstnanci (17.9.2018) potvrdil opatrovník Jan Mašek.

Ten rovněž veřejně potvrdil, že ředitel nemocnice TomᚠKrajník z nemocnice 72 milionů korun "nevyvedl".

SOUVISEJÍCÍ: Kauza roudnické nemocnice graduje. Došlápne si Bradáčová na soudce ústeckého krajského soudu?

Ovšem i nadále má být na nemocnici uvalena tzv. nucená správa, podle vyjádření stávkového výboru mandát opatrovníka nadále trvá a končí až rozhodnutím Krajského soudu v Ústí nad Labem nebo okamžikem, kdy oba společníci dojdou ke společné dohodě. To ale není přiliš pravděpodobné.

Není totiž podle Josefa Krajníka s kým jednat. Jakub Zavoral sice podle společenské smlouvy nemůže převést svůj podíl na někoho jiného, avšak zároveň v minulých vyjádřeních potvrdil, že má uzavřenou smlouvu o smlouvě budoucí s investiční skupinou Penta. To ve veřejných vyjádřeních potvrdila i samotná Penta.

Avšak není jisté, zda smluvní vztahy jsou ve skutečnosti tak, jak jsou médiím deklarovány. Ve sporu se mohou angažovat i jiné další osoby.

SOUVISEJÍCÍ: Jakub Zavoral zaměstnancům podíl nemocnice prodat nechce. Slíbil ho Pentě, potvrdil

Proto v pohotovosti zůstává stávkový výbor Podřipské nemocnice.

„Pevně věřím, že i přes aktuální korektní vztahy s panem Mgr. Maškem se nám podaří situaci v nemocnici narovnat a toto u vysoce ziskové a dobře vedené nemocnice skutečně krajní řešení co nejrychleji zrušit. Současně bych si přál, aby Ing. Zavoral byl za dnes již zcela evidentně dehonestující kampaň potrestán a vzniklé škody společnosti nahrazeny," prohlásil primář chirurgie Ondřej Krajník.

Jakub Zavoral to vnímá jinak a nadále trvá na svém. „O tom, že platby z VZP byly z Podřipské nemocnice s poliklinikou přesměrovány, odkloněny a můžeme ne pochybně hledat další synonyma, na účet třetí osoby, není sporu,“ sdělil podle MF DNES poloviční spolumajitel roudnické nemocnice.

Podle informací SeveročeskýDeník.cz se výroky Jakuba Zavorala na adresu Tomáše Krajníká zabývá policie, která na základě podaného trestního oznámení kauzu o "odklonění" milionů vyšetřuje.

SOUVISEJÍCÍ: V Roudnici to vře. Na nemocnici byl ustanoven opatrovník, chystají se protesty

Reklama

Hodnocení

2.93 hvězdiček / Hodnoceno: 15x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře