Rasistické přešlapy ústeckých krajských politiků? Po Hyťhové perlil i Komínek

Screenshot příspěvku náměstka Jaroslava Komínka. Reprofoto: HlídacíPes.orgScreenshot příspěvku náměstka Jaroslava Komínka. Reprofoto: HlídacíPes.org

ÚSTECKÝ KRAJ - Sedí spolu v krajské koalici a v posledních dnech se postarali o vzrušenou veřejnou debatu na téma rasismus a xenofobie.

Reklama

Tereza Hyťhová je krajskou zastupitelkou a čerstvě zvolenou poslankyní za SPD. Patří mezi iniciátorky zrušení azylového střediska v ústeckých Předlicích.

Ta s nápadem azylové středisko, které v Ústí nad Labem funguje od roku 1994, zrušit, přišla letos v lednu. "Azylové středisko funguje déle, než je na světě paní zastupitelka Hyťhová, která s návrhem přišla jako první, a pokud o něm kraj nevěděl, tak zřejmě proto, že je zcela bezproblémové,“ reagoval tehdy člen krajské rady zelených Petr Globočník.

Tereza Hyťhová se naposledy veřejně vyjádřila i ke kauze teplických prvňáčků.

Lidé se na internetu nevybíravě a hanlivě vyjadřovali o žácích "jiného" původu a nakonec se na síti rozpoutala protiimigrantská bouře. Někteří diskutující posílali děti do "plynu", jiný fejsbukář chtěl do třídy podle svého komentáře házet granát. Případem se již zabývá policie.

Tereza Hyťhová pro Týdeník Směr uvedla, že ty lidi, tedy autory nenávistných komentářů, "vlastně chápe".

"Řekla jsem, že Prosetice znám, protože jsem z Teplic. Takže vím v podstatě, o jakou lokalitu se jedná. Jde mi o to, že mi pan redaktor říkal, že se objevují nějaké narážky na tu fotku, jestli to tak tedy je. Já jsem mu říkala, že ty lidi chápu. A to ne, že bych se jich zastávala, protože já se s tímhle absolutně neztotožňuji. Chápu je z toho důvodu, že dneska je sociální systém nastavený tak, že se zneužívá dávek právě takovými lidmi, kteří nechodí do práce, nechodí ani řádně do školy," uvedla pro Lidovky.cz Tereza Hyťhová.

Nejnověji na podobné téma z jiného důvodu reagoval i krajský náměstek Jaroslav Komínek (KSČM).

Egypťany, kde byl od středy do neděle na krátké dovolené, označil "za opice zrozené z neandrtálců a ostudy civilizace". Poté, co se web HlídacíPes.org začal o výrok na Facebooku Jaroslava Komínka zajímat, příspěvek smazal.

Později se omluvil: "Své vyjádření jsem psal v rozhořčení z okamžité situace. Mohl jsem reagovat samozřejmě umírněněji a proto se za tyto výroky nyní omlouvám."

Hejtman ústeckého kraje a Komínkův stranický šéf Oldřich Bubeníček se odmítl podle ČTK k výroku vyjádřit s tím, že jde o soukromý profil jeho náměstka.

Do problémů kvůli rasistickým výlevům na sociálních sítích se nedávno dostal i další severočeský politik, náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný (ČSSD). Ten v září na Facebooku napsal, že "Cikáni jsou jako medúzy – otravný a k ničemu”. Za svá slova se poté omluvil.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru
Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna
Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví


Komentáře