Proti skandálním výrokům poslankyně Terezy Hyťhové z SPD se ohradila škola, kterou navštěvuje

Reakce lidí na prvňáčky na Facebooku. Foto: FacebookReakce lidí na prvňáčky na Facebooku. Foto: Facebook

ÚSTECKÝ KRAJ - Není to tak dlouho, co českým internetem hýbal rasistický skandál v souvislosti s různou národnostní skladbou žáků první třídy navštěvujících teplickou ZŠ Plynárenská. Všemu tehdy nasadila korunu nově zvolená poslankyně za hnutí SPD Tereza Hyťhová.

Reklama

 

Tereza Hyťhová se tehdy veřejně vyjádřila ke kauze teplických prvňáčků. Poskytla vyjádření pro Lidové noviny i Týdeník Směr a jedno vyjádření bylo horší než druhé. Místo očekávatelného odsouzení útoku na sociální síti Facebook, kde se lidé nevybíravě a hanlivě vyjadřovali o žácích "jiného" původu a nakonec na síti rozpoutali protiimigrantskou bouři, uvedla, že je "vlastně chápe". Někteří diskutující přitom posílali děti do "plynu", jiný uživatel sociální sítě chtěl do třídy podle svého komentáře házet granát. Případem se poté začala zabývat policie.

Tereza Hyťhová pro Týdeník Směr uvedla, že ty lidi, tedy autory nenávistných komentářů, "vlastně chápe".

"Řekla jsem, že Prosetice znám, protože jsem z Teplic. Takže vím v podstatě, o jakou lokalitu se jedná. Jde mi o to, že mi pan redaktor říkal, že se objevují nějaké narážky na tu fotku, jestli to tak tedy je. Já jsem mu říkala, že ty lidi chápu. A to ne, že bych se jich zastávala, protože já se s tímhle absolutně neztotožňuji. Chápu je z toho důvodu, že dneska je sociální systém nastavený tak, že se zneužívá dávek právě takovými lidmi, kteří nechodí do práce, nechodí ani řádně do školy," uvedla následně pro Lidovky.cz Tereza Hyťhová.

Vyjádření poslankyně Hyťhové z SPD bylo poměrně bizarní a neobratné. Není proto divu, že po komentářích Hyťhové nebo "experta" na kulturu Miroslava Roznera a jejich praktické neschopnosti se vyjádřit mluví za hnutí SPD pouze jejich "duchovní otec" a jediný lídr Tomio Okamura.

Fakulta se proti výrokům studentky ohradila

Poslankyně Hyťhová současně navštěvuje studijní obor Učitelství pro 1. stupeň základních škol - speciální pedagogika na ústecké filozofické fakultě. A FF UJEP se proti skandálním výrokům její studentky nedávno ohradila.

"Akademický senát Filozofické fakulty UJEP společně s vedením fakulty odsuzují výroky studentky UJEP a poslankyně Parlamentu České republiky Terezy Hyťhové v reakcích na fotografii žáků první třídy ZŠ Plynárenská v Teplicích," píše se v prohlášení na webových stránkách fakulty.

A sdělení pokračuje: "Považujeme za nepřípustné, aby členka akademické obce UJEP a posluchačka studijního oboru Učitelství pro 1. stupeň základních škol - speciální pedagogika nacházela pochopení pro otevřeně xenofobní a rasistické útoky vedené proti žákům první třídy a jejich učitelům."

A Hyťhová má po srandě.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu
Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas
Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo

Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe? Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe?
Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu? Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu?
Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř

Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů
V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo? V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo?
Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo! Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo!

Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká
Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý
Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu


Komentáře