Protesty v Novém Boru. Kvůli přestavbě náměstí Míru lidé sepisují petice

Původní návrh přestavby náměstí Míru v Novém Boru se zelení. Nový návrh je skromnější. Vizualizace: MěÚ Nový BorPůvodní návrh přestavby náměstí Míru v Novém Boru se zelení. Nový návrh je skromnější. Vizualizace: MěÚ Nový Bor

Nový Bor - Protesty ve formě petice, živého řetězu či demonstrace. Tak vypadá situace v Novém Boru, kde část obyvatel rozlítila navrhovaná podoba přestavby náměstí Míru. Lidé se obávají méně zeleně.

Reklama

Novoborská radnice má problém. Vedení města se nedaří přesvědčit obyvatele, že z navrhované revitalizace náměstí Míru se nestane jen parkoviště pro automobily na úkor zeleně.

"My, níže podepsaní občané Nového Boru, nesouhlasíme se záborem části plochy parku v historickém centru města pro parkoviště osobních automobilů," stojí v petici. Tu zatím podepsalo zhruba pět stovek lidí.

Iniciátorem petice je Pavel Danys. A právě jeho osobu považuje současné vedení města za stínového starostu, který se na kritice města chce politicky zviditelňovat. Danys je mj. zakladatelem celostátní strany Hrdobci.

Místní aktivista se navíc dohaduje s lidmi z novoborské ČSSD, která se petice chytla. Pavel Danys je přesvědčen, že socialisté petici ukradli a udělali z ní předvolební téma do říjnových komunálních voleb.

A právě ČSSD upozorňuje na údajnou provázanost mezi firmou DRIS, která přepracovala původní návrh Bořka Šípka z roku 2004, a jedním ze zastupitelů města. Ten je současně jedním ze spolumajitelů projekční firmy.

Hlavním tématem protestů je ale zeleň. V navrhované variantě jí má být až o třetinu méně.

Novoborská radnice po letech nedostatku financí na realizaci proměny náměstí letos plánuje zahájit první etapu.

-pt-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Referendum ve Vědomicích: Trasu obchvatu lidé odmítli Referendum ve Vědomicích: Trasu obchvatu lidé odmítli
OBRAZEM: Fotbalisté Chomutova rozdrtili Hrobce OBRAZEM: Fotbalisté Chomutova rozdrtili Hrobce
Teplice podle Vaněčka vyhrály šílený zápas nad Karvinou. Mělo to úroveň okresního přeboru, tvrdil útočník Teplice podle Vaněčka vyhrály šílený zápas nad Karvinou. Mělo to úroveň okresního přeboru, tvrdil útočník

Poslanecké zemětřesení: Dominik Feri jako hvězda, jiné tváře končí Poslanecké zemětřesení: Dominik Feri jako hvězda, jiné tváře končí
V Libereckém i Ústeckém kraji vyhrálo ANO V Libereckém i Ústeckém kraji vyhrálo ANO
Koupené volby za 200 korun?! Podezření na kupčení s hlasy v Ústí nad Labem Koupené volby za 200 korun?! Podezření na kupčení s hlasy v Ústí nad Labem


Komentáře