Protestující gymnazisté z Duchcova zamíří na kraj

Nebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comNebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Duchcov - V pondělí (13.1.2014) dopoledne proběhla další demonstrace šásti duchcovských gymnazistů. Studenti požadují odvolání ředitelky školy Jany Polákové a chystají se na kraj do Ústí nad Labem.

Reklama

Demonstrace se zúčastnil i ústecký senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz), který ocenil, s jakým modhodláním studenti protestují. Politik se aktivně zúčastňoval podobných protestů i v případě litoměřického gymnázia v roce 2011.

Jaroslav Doubrava je zároveň krajským zastupitelem. Podle něj by právě kraj měl vyhlásit na post ředitele školy nový konkurz. Kromě sestavené komise je ředitel školy vždy jmenován krajskými radními, neboť zřizovatelem středních škol a učilišť je kraj.

Duchcovští gymnazisté protestují druhý týden. Minulé pondělí hosinu stávkovali, ve čtvrtek byl venkovní protest. K dnešnímu pondělí přibude i úterý 14. ledna 2014.

Ve středu si studenti naplánovali setkání s krajskou radní pro školství janou Vaňhovou (ČSSD) a vedoucím odboru školství Štěpánem Haraštou. Studenti mají v plánu i happeningy v aule školy.

ČTĚTE: Gymnazisté v Duchcově protestovali proti ředitelce. Žádali její odchod

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí
Údajného pedofila policie nenašla Údajného pedofila policie nenašla
Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO? Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO?

Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni
Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista
Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8 Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8

Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období? Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období?
Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu
Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný

Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla
Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou
Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery


Komentáře