Protestující gymnazisté z Duchcova zamíří na kraj

Nebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comNebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Duchcov - V pondělí (13.1.2014) dopoledne proběhla další demonstrace šásti duchcovských gymnazistů. Studenti požadují odvolání ředitelky školy Jany Polákové a chystají se na kraj do Ústí nad Labem.

Reklama

Demonstrace se zúčastnil i ústecký senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz), který ocenil, s jakým modhodláním studenti protestují. Politik se aktivně zúčastňoval podobných protestů i v případě litoměřického gymnázia v roce 2011.

Jaroslav Doubrava je zároveň krajským zastupitelem. Podle něj by právě kraj měl vyhlásit na post ředitele školy nový konkurz. Kromě sestavené komise je ředitel školy vždy jmenován krajskými radními, neboť zřizovatelem středních škol a učilišť je kraj.

Duchcovští gymnazisté protestují druhý týden. Minulé pondělí hosinu stávkovali, ve čtvrtek byl venkovní protest. K dnešnímu pondělí přibude i úterý 14. ledna 2014.

Ve středu si studenti naplánovali setkání s krajskou radní pro školství janou Vaňhovou (ČSSD) a vedoucím odboru školství Štěpánem Haraštou. Studenti mají v plánu i happeningy v aule školy.

ČTĚTE: Gymnazisté v Duchcově protestovali proti ředitelce. Žádali její odchod

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Nebezpečný Most: Muž okradl seniorku o peníze Nebezpečný Most: Muž okradl seniorku o peníze
Kam se lidé v Ústeckém kraji nejvíce stěhují? Tato města zažívají boom Kam se lidé v Ústeckém kraji nejvíce stěhují? Tato města zažívají boom
Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy

V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma
Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje? Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje?
Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš


Komentáře