Propuštěný vězeň Alexandr Novák zavařil žalobci. Soud ho potrestal

Policie, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.cz
Policie, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.cz

Chomutov, Brno - Chomutovský státní zástupce Ladislav Kosán dostal od Nejvyššího správního soudu (NSS) trest za to, že umožnil propuštění z vězení bývalého politika ODS Alexandra Nováka. Žalobce přijde na devět měsíců o deset procent platu. Státní zástupce jakékoliv pochybení v kauze odmítl.

Reklama

Kvůli pochybení v kauze bývalého senátora Alexandra Nováka přijde chomutovský státní zástupce Ladislav Kosán o část svého platu. NSS v úterý (8.3.2015) rozhodl, že po dobu devíti měsíců mu nebude vypláceno deset procent jeho platu. Mělo by se jednat o zhruba 10 tisíc korun.

Ladislav Kosán před soudem odmítl, že by při rozhodování o podmínečném propuštění Alexandra Nováka chyboval. Na správnosti postupu trval i předseda senátu chomutovského soudu Ivan Novák, který bývalého senátor propustil na svobodu.

Na žalobce podala kárnou žalobu vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Ladislav Kosán při veřejném jednání netrval na provedení dalších důkazů ani na písemném odůvodnění soudního rozhodnutí a vzdal se práva stížnosti proti rozhodnutí soudu, který propustil Nováka na svobodu. Podle Brdaáčové Kosán porušil své povinnosti.

Alexandr Novák byl odsouzen za přijetí úplatku ve výši 43 milionů v souvislosti s prodejem akcií města v severočeských energetických firmách, který vzal ještě jako starosta Chomutova. Původní podmíněný trest, který mu udělil chomutovský okresní soud, změnil odvolací krajský soud na čtyřleté vězení.

ČTĚTE:  Alexandr Novák je na svobodě. Soud vyhověl motorkářům z Mostu

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře