Problémy s novou autobusovou dopravou. Vše vyřešíme, tvrdí kraj

Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústecký kraj - Nový odbavovací systém autobusů v Ústeckém kraji dělá cestujícím potíže, navíc dochází ke zpožďování spojů. Podle Ústeckého kraje, který novinku zavedl od ledna 2015, je vyřešení problémů otázkou několika dní.

Reklama

"Ústecký kraj je velmi znepokojen komplikacemi v krajské autobusové dopravě, které nastaly od 1. ledna zavedením nového dopravního systému. Největší problémy vznikají zpožděním spojů. Situaci průběžně řeší s dopravci, u nichž si kraj dopravu objednal na základě vysoutěžených kontraktů," uvedl pro SeveročeskýDeník.cz mluvčí kraje Zdeněk Rytíř.

„Velmi nás mrzí, že došlo k takovým těžkostem, nový odbavovací systém přinesl jiné nároky na řidiče a ti musí novinky také zvládnout. Bohužel tak v některých částech kraje dochází ke zpoždění autobusů, což přináší cestujícím potíže,“ reagoval na stížnosti cestujících krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek. „Chtěl bych se proto i za dopravce a řidiče veřejnosti omluvit za problémy a požádat o shovívavost. Jsem přesvědčen, že se během několika dnů dostane doprava opět do normálních kolejí.“

Nejvíce si stěžují v současnosti lidé na velká zpoždění autobusů, v Teplicích pak na nedostatek čipových karet. Ukazuje se bohužel, že dopravci nepřipravili dostatečně své řidiče, kteří zatím nemají zkušenosti s novým systémem a navíc nyní odpovídají cestujícím na řadu dotazů, což také prodlužuje dobu odbavení. "Od června 2014 měli však všichni dopravci čas na přípravu, o změnách, které po novém roce nastanou, věděli," reaguje mluvčí Ústeckého kraje.

Podle Zdeňka Rytíře k 31. prosinci 2014 skončily osmileté smlouvy původním dopravcům, Ústecký kraj vybral v loňském roce nové dopravce ve veřejné soutěži a uzavřel s nimi smlouvy. "Prvotní odpovědnost za provoz je proto nyní na dopravních společnostech, kterým se kraj snaží všemožně pomáhat, aby se vypjatá situace v autobusové dopravě co nejdříve stabilizovala," dodal mluvčí kraje.

ČTĚTE:  Chomutovský Dopravní podnik se nehrne do společné dopravy s Ústeckým krajem

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře