Přívaly sněhu se Ústeckému kraji vyhýbají, na rozdíl od Liberecka

Sníh na silnici, ilustrační foto. Foto: archiv Město LiberecSníh na silnici, ilustrační foto. Foto: archiv Město Liberec

SEVERNÍ ČECHY - Kromě horských oblastí v Ústeckém kraji je situace v nížinách stabilizovaná, avšak odpoledne sněžení začalo dělat lokální potíže. Nejhorší situace je v Libereckém kraji a v dalších částech Česka.

Reklama

Policie vyjížděla od rána v Ústeckém kraji k 13 nehodám, řekla krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Potíže jsou podle silničářů zejména ve Šluknovském výběžku na silnici I/9. V některých částech kraje hustě sněží, v horských oblastech napadlo od úterního večera i přes 20 centimetrů nového sněhu.

Kolem poledne také hasiči na Šluknovsku vyprošťovali zapadlý linkový autobus. Dálnice D8 i silnice prvních tříd v kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

Dopravu na Liberecku komplikuje sněžení, silný západní vítr na silnicích vytváří sněhové jazyky.

Silničáři jsou v terénu, přesto doporučují, aby ti, kdo nemusí, na silnice nevyjížděli.

Konkrétně na Semilsku, Jablonecku a Liberecku by neměly kamióny vyjíždět do vyšších poloh. Pro kamiónovou dopravu jsou v Libereckém kraji uzavřeny tři silnice.

Dopravu zejména na Českolipsku komplikují také popadané stromy.

"Například na Novoborsku bylo více než 30 spadlých stromů vlivem větru,“ uvedla mluvčí hasičů Zdeňka Štrauchová.

Nový Bor v Libereckém kraji vydal ve středu dopoledne zákaz vstupu na místní lesní hřbitov. Bude trvat až do 6. ledna 2017.

„Pod tíhou mokrého těžkého sněhu se lámou větve stromů a návštěvníkům hrozí vysoké nebezpečí úrazu,” uvedla mluvčí radnice Radmila Pokorná.

Ráno zastavily i provoz na dvou úsecích železniční trati z České Lípy na Jedlovou na Děčínsku.

Mezi Jedlovou a Svorem nejprve do spadlého stromu najel rychlík, pak spadlý strom zastavil i provoz mezi Novým Borem a Svorem. Tam ale osobní vlak stihl před stromem zastavit.

„Nikdo nebyl zraněn, ještě před 8. hoidnou byl provoz na obou úsecích obnoven,“ řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová.

Silnice v Karlovarském kraji jsou  po nočním sněžení pokryty rozbředlým sněhem. Ve vyšších polohách na nich zůstává i vrstva sněhu. Sjízdné jsou s velkou opatrností, upozorňují silničáři.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Česko

Poslední prázdninový týden: Nejdřív tropy, pak déšť Poslední prázdninový týden: Nejdřív tropy, pak déšť
Prezidenta si čeští voliči zvolí v půli ledna 2018 Prezidenta si čeští voliči zvolí v půli ledna 2018
Vydatné bouřky v severních Čechách utnou vysoké teploty Vydatné bouřky v severních Čechách utnou vysoké teploty

Každodenní kolony u Prahy na D8. Řidiči se musí obrnět trpělivostí Každodenní kolony u Prahy na D8. Řidiči se musí obrnět trpělivostí
Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy
Zelené autobusy útočí na žluté. Vydělají na tom i Severočeši? Zelené autobusy útočí na žluté. Vydělají na tom i Severočeši?

Policie žádá Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka. Kvůli Čapímu hnízdu Policie žádá Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka. Kvůli Čapímu hnízdu
Víte, čím tankujete? EU změní označení benzínu a nafty Víte, čím tankujete? EU změní označení benzínu a nafty
Jak nepřecenit schopnost splácet půjčku? Jak nepřecenit schopnost splácet půjčku?

Brusel si posvítí i na chleba či hranolky. Nařídí teplotní normu Brusel si posvítí i na chleba či hranolky. Nařídí teplotní normu
V okolí Prahy se pohybuje puma. Utekla ze zooparku V okolí Prahy se pohybuje puma. Utekla ze zooparku
V severních Čechách se policie zaměřila na kamiony a autobusy. Hledala i migranty V severních Čechách se policie zaměřila na kamiony a autobusy. Hledala i migranty


Komentáře