Přívaly sněhu se Ústeckému kraji vyhýbají, na rozdíl od Liberecka

Sníh na silnici, ilustrační foto. Foto: archiv Město Liberec
Sníh na silnici, ilustrační foto. Foto: archiv Město Liberec

SEVERNÍ ČECHY - Kromě horských oblastí v Ústeckém kraji je situace v nížinách stabilizovaná, avšak odpoledne sněžení začalo dělat lokální potíže. Nejhorší situace je v Libereckém kraji a v dalších částech Česka.

Reklama

Policie vyjížděla od rána v Ústeckém kraji k 13 nehodám, řekla krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Potíže jsou podle silničářů zejména ve Šluknovském výběžku na silnici I/9. V některých částech kraje hustě sněží, v horských oblastech napadlo od úterního večera i přes 20 centimetrů nového sněhu.

Kolem poledne také hasiči na Šluknovsku vyprošťovali zapadlý linkový autobus. Dálnice D8 i silnice prvních tříd v kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

Dopravu na Liberecku komplikuje sněžení, silný západní vítr na silnicích vytváří sněhové jazyky.

Silničáři jsou v terénu, přesto doporučují, aby ti, kdo nemusí, na silnice nevyjížděli.

Konkrétně na Semilsku, Jablonecku a Liberecku by neměly kamióny vyjíždět do vyšších poloh. Pro kamiónovou dopravu jsou v Libereckém kraji uzavřeny tři silnice.

Dopravu zejména na Českolipsku komplikují také popadané stromy.

"Například na Novoborsku bylo více než 30 spadlých stromů vlivem větru,“ uvedla mluvčí hasičů Zdeňka Štrauchová.

Nový Bor v Libereckém kraji vydal ve středu dopoledne zákaz vstupu na místní lesní hřbitov. Bude trvat až do 6. ledna 2017.

„Pod tíhou mokrého těžkého sněhu se lámou větve stromů a návštěvníkům hrozí vysoké nebezpečí úrazu,” uvedla mluvčí radnice Radmila Pokorná.

Ráno zastavily i provoz na dvou úsecích železniční trati z České Lípy na Jedlovou na Děčínsku.

Mezi Jedlovou a Svorem nejprve do spadlého stromu najel rychlík, pak spadlý strom zastavil i provoz mezi Novým Borem a Svorem. Tam ale osobní vlak stihl před stromem zastavit.

„Nikdo nebyl zraněn, ještě před 8. hoidnou byl provoz na obou úsecích obnoven,“ řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová.

Silnice v Karlovarském kraji jsou  po nočním sněžení pokryty rozbředlým sněhem. Ve vyšších polohách na nich zůstává i vrstva sněhu. Sjízdné jsou s velkou opatrností, upozorňují silničáři.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře