Případný konec chomutovského hokeje stáhne ke dnu i Kadaň či Klášterec n. O.

Hokejisté Chomutova. Foto: Ladislav ChlíbekHokejisté Chomutova. Foto: Ladislav Chlíbek

Klášterec n. O., Kadaň - Pokud Jaroslav Veverka starší se rozhodne pro ukončení aktivit v rámci chomutovského hokeje, pravděpodobně skončí i kluby v Kadani a Klášterci nad Ohří. Ty fungují jako farmy pro Piráty z Chomutova.

Reklama

Úplný konec hokeje v Chomutově - to je v současnosti reálná varianta, jak vyústí propad extraligového týmu do I. ligy. Jaroslav Veverka starší, předseda představenstva a majitel hokejového klubu, uvažuje o tom, že skončí s financováním klubu. Následovalo by jeho rozpuštění a poslání firmy do likvidace.

Veverkové totiž vlastní hokejový klub, nikoliv zimní stadión. Ten patří městu Chomutov a Piráti městu platí za využívání SD Arény nájem.

Generální manažer klubu Jaroslav Veverka mladší zároveň naznačil, že za odchodem z chomutovského hokeje mohou i nastavená pravidla Českého hokejového svazu a systém baráže. V ní mezi sebou soutěží dva nejlepší kluby z 1. ligy a naopak dva nejhorší extraligové týmy.

Podle Veverky v takto složitém a nevyzpytalném systému nelze zaručit postup z 1. ligy do hokejové extraligy. S tím souvisí i menší výběr sponzorů ochotných klub financovat.

Jenže s koncem hokeje v Chomutově by ke dnu mohly klesnout i hokejisté Kadaně a Klášterce nad Ohří. Tyto kluby jsou úzce spojeny s Piráty. Pokud by Veverkové přestali podporovat hokej, dotkne se to i Kadaně nebo Klášterce nad Ohří.

ČTĚTE: Konec chomutovského hokeje. Začalo to Alexandrem Novákem, končí Veverkou starším

-br-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Chomutovsko

Šok v Chomutově. V aquasvětě byly ženy v hidžábu a hábitu Šok v Chomutově. V aquasvětě byly ženy v hidžábu a hábitu
Z osmdesáti procent máme jiný tým, říká trenér Koláček o Kadani Z osmdesáti procent máme jiný tým, říká trenér Koláček o Kadani
Na trase Ústí - Klášterec pojedou vlaky až 160 km/h! Na trase Ústí - Klášterec pojedou vlaky až 160 km/h!

Odpad z Německa v českém pohraničí. Které prase to bylo? ptá se deník Odpad z Německa v českém pohraničí. Které prase to bylo? ptá se deník
Šlágr léta v Chomutově. Na severu Čech se ukázali fotbaloví mistři Česka a Slovenska Šlágr léta v Chomutově. Na severu Čech se ukázali fotbaloví mistři Česka a Slovenska
Po Kokořínsku jsou vlci i v Krušných horách, radují se ekologové Po Kokořínsku jsou vlci i v Krušných horách, radují se ekologové


Komentáře