Prior v Mostě čeká rekonstrukce. Ostatní obchodní domy v kraji jsou na prodej

Obchodní dům Prior v Mostě. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Obchodní dům Prior v Mostě. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Most - Společnost Prior Česká republika a její vlastník, česká společnost Le cygne sportif groupe, plánuje rozprodat portfolio bývalých socialistických obchodních domů po celém Česku. Ovšem Prior v Mostě čeká rekonstrukce.

Reklama

Prior v Mostě má projít modernizací. Vlastník objektu, kterým je Prior Česká republika, patřící do realitní skupiny Le cygne sportif groupe, chce zastaralý obchodní dům v centru města v blízkosti nově postavené galerie Central Most modernizovat.

Naopak obchodní domy Prior v Litvínově, Jirkově či Roudnici nad Labem čeká prodej.

Současný vlastník objektu hledá kupce, který by zastaralé obchodní domy odkoupil. Týká se to i Prioru v centru Litvínova v ulici 9. května. Vyplývá to z realitní inzerce i vyjádření zástupce firmy pro Hospodářské noviny.

Litvínovský "obchoďák" byl vyřazen ze seznamu rekonstrukcí a modernizací současným vlastníkem. Objekt je v nabídce realitní společnosti Le cygne sportif groupe. Ta převzala část portfolia někdejšího československého řetězce obchodních domů Prior. Momentálně má 16 obchodních domů po celém Česku.

Privatizací si zhruba 60 obchodních domů rozdělilo několik firem. Některé se pustily do modernizace. To je třeba příklad Chomutova, kde z Prioru vznikla Chomutovka. Naopak některé rozhodly o demolici a vzniku zcela nové nákupní galerie. To se událo v Teplicích, kde nově stojí Galerie Teplice.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře