Přijede autobus, nepřijede?! Chybí řidiči na krajských linkách i v MHD v Teplicích

Autobus, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Autobus, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTECKÝ KRAJ - Spolehlivost autobusů MHD v Teplicích připomíná v poslední době podle místních obyvatel sázku do loterie. Tvrdí, že některé spoje jezdí, jak se jim zachce. Na zastávkách čekají marně a nakonec jdou raději pěšky. V dalších městech a obcích je to obdobné.

Reklama

Společnost TD Bus (bývalý BusLine) s provozem autobusů v obou oblastech Ústecko a Děčínsko kvůli ekonomickým problémům skončila. Potíže s dopravou mají i na Litoměřicku nebo v Teplicích.

Na Ústecku a Děčínsku nově zajišťuje autobusovou linkovou dopravu přímo Ústecký kraj přes svého dopravce. Ovšem chybí mu řidiči.

Podle ředitele Dopravní společnosti Ústeckého kraje Milana Šlejtra vyjely během soboty všechny spoje na Ústecku i Děčínsku bez problémů. Jak to ale bude dál, není jasné. Lidé se to dozvědí na internetových stránkách dopravní společnosti i Ústeckého kraje.

Co se stalo?

Rada Ústeckého kraje rozhodla o odstoupení od smluv se společností TD Bus. Dochází tak k převzetí odstoupení a od soboty 15. září je doprava v těchto ve dvou oblastech kraje zajišťována příspěvkovou organizací Dopravní společností Ústeckého kraje.

„Ústecký kraj rozhodl o zřízení vlastního dopravce s tím, že zahájí poskytování dopravy nejdříve v červenci 2019. Dnes jsme nuceni reagovat na krizovou situaci a DSÚK zahájí svůj ostrý provoz téměř o rok dříve. Naším cílem je, aby autobusy jezdily, kvalita dopravy pro cestující byla co nejvyšší a možné nedostatky z prvních dnů odezněly v co nejkratší době,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

Ředitel DSÚK Milan Šlejtr doplnil údaje o počtu řidičů a autobusů. Na Ústecku je připraveno 29 autobusů, z toho 20 bude zcela nových, dopravu na Děčínsku zajistí 20 autobusů. Situace s řidiči je velmi napjatá u všech dopravců a napříč celou republikou, problémům se nevyhne ani DSÚK. Na Ústecku by tak společnost do ideálního stavu 55 řidičů potřebovala doplnit 14 řidičů, na Děčínsku 4 do celkového počtu 32.

Špatná situace je i na Litoměřicku.

Zde například "dopravního dispečera" zařizuje na Facebooku místostarosta Štětí a krajský zastupitel Miroslav Andrt.

SOUVISEJÍCÍ: Jan Vondrouš: Co děláme ve volební kampani? Vozíme lidi místo autobusů…

Do kauzy se vložil i kandidát na senátora Jan Vondrouš, který zkritizoval, že Ústecký kraj špatně nastavil smlouvy s dopravci.

„A v neposlední řadě – smlouvy s dopravci – pan hejtman jaksi zapomněl, že to byl kraj pod jeho vedením, kdo v roce 2015 uzavřel ony smlouvy a že to byli oni, kdo ty smlouvy připravoval. Říkat dnes: víte tady jsou nějaké smlouvy je čisté pohrdání voliči. Vedení kraje prostě neumí přijmout politickou odpovědnost za zpackané smlouvy, které nyní nutí občany přesedlat do automobilů a díky politické neschopnosti na veřejnou dopravu kašlat. Jim už věřit nikdo nemůže,“ uzavřel kandidát do Senátu své rozhořčení.

Autobusy přitom prý nejezdí ani v Teplicích. Tam MHD zajišťuje Arriva. Podle TV Prima i teplický magistrát chtěl zjistit, proč autobusy nejezdí včas.

Primátor Teplic Jaroslav Kubera na kameru řekl, že dopravní společnost to zdůvodňuje nedostatkem řidičů.

Mluvčí Arriva v ČR Roman Herden uvedl pro TV Prima, že společnost podníká řadu kroků jak stavy řidičů v MHD v Teplicích rozšiřit. Prý ze 175 řidičů mají 12 procent nemocných.

Reklama

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 12x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře