Předvolební bizár: Mostečané Mostu chtějí vybudovat vesnici pro lůzu

Kontejnerové domy, ilustrační foto. Zdroj: Město Most
Kontejnerové domy, ilustrační foto. Zdroj: Město Most

MOST - Komunální a v některých obvodech i senátní volby se blíží. A kandidáti, strany a hnutí začínají odhalovat programy, hesla a slogany. Bez servítek na to jdou v Mostě.

Reklama

Hnutí, respektive Sdružení Mostečané Mostu (SMM) zveřejnilo volební desatero 2018.

Nyní opoziční hnutí by se rádo znovu dostalo do vedení města. Po celou dobu posledních čtyř let kritizovalo tu část Severočechů Most, která se kdysi "odtrhla". Nit suchou nenechalo například na končícím primátorovi Janu Paparegovi.

Dlouhodobě Mostečané Mostu chtěli, aby město se jako celek stalo bezdoplatkovou zónou, neboli bylo vyhlášeno za ghetto. Nakonec vedení města opatření zavede v částech na území města, kde jsou bytové domy, naopak opatření se vyhne jen čtvrtím s rodinnými domy.

Most rovněž plánuje zbourat vybydlené paneláky na sídlišti Chanov a nahradit je mobilními domy, kterým se někdy říká s nadsázkou Čunkovy domky.

SOUVISEJÍCÍ: Chanovské paneláky zamíří k zemi. Místo nich vyroste kontejnerové městečko

Sdružení Mostečané Mostu ale plánuje přitvrdit.

Jako bod číslo jedná ve svém programovém desateru má cíl: vybudovat "vesnici pro lůzu". Přesně takto se bod jmenuje a smyslem je údajně vytěsnit nepřizpůsobivé z města. "Zavedeme bezdoplatkové zóny ve všech ohrožených bytových okrscích," tvrdí na svém webu SMM.

U bodu sedm se pak dočteme, že hnutí plánuje vytvořit čtyřicetičlennou pracovní skupinu na denní úklid města.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře