Práce i pro Čechy? V blízkosti českých hranic Daimler staví továrnu pro elektromobily

Automobilový průmysl, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Automobilový průmysl, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

SASKO - Mohutné investice míří do Saska, ze kterých mohou těžit i čeští pracovníci. Metropolitní oblast Drážďany se transformuje pro Průmysl 4.0 (čtvrtá průmyslová revoluce) a německá spolková vláda připravuje region u českých hranic na ekonomickou budoucnost.

Reklama

Tradiční tahouni německé ekonomiky - automobilky - masivně investují do budoucnosti. Tou budou elektromobily.

Na východě Německa, jen 30 kilometrů od Drážďan, 60 kilometrů od Rumburku a 70 kilometrů od Děčína, začal automobilový koncern Daimler stavět výrobní závod za 500 milionů eur (orientačně je to 13,5 miliardy korun).

Slavnostního zahájení se ve městě Kamenz zúčastnila i kancléřka Angela Merkelová. Nová továrna, která bude robotizovaná, plánuje zaměstnat až 700 lidí a hotovo bude v roce 2018, informoval web Tag24.de.

Výrobu zajistí firma Accumotive, která je dceřinou společností koncernu Daimler se sídlem ve Stuttgartu. Koncern mimo jiné vyrábí automobily, kamiony či autobusy pod značkou Mercedes Benz.

Daimler si Kamenz pro výrobu baterií pro elektromobily nevybral náhodou. Už v současnosti v tamní průmyslové zóně je funkční továrna na baterie, která zaměstnává 500 lidí.

Nová továrna má tento počet rozšířit a zároveň z oblasti pro Daimler udělat nosnou výrobnu baterií, které jsou základem pro elektromobily, ve které Daimler vidí budoucnost.

Nadšení při poklepání na základní kámen neskrýval v pondělí (22.5.2017) saský ministerský předseda Stanislaw Tillich: "Je to důležitá investice pro Německo, Evropu a hospodářství Saska."

Továrna se nachází v Lužici, která patří mezi ekonomicky slabší oblasti Saska. Saská i spolková vláda se snaží region ekonomicky pozvednout. Od sjednocení Německa z oblasti odchází nejvíce mladých lidí především do západní části spolkové republiky.

Těžit z nové továrny mohou i Češi. V Sasku je velká poptávka po technických profesích a zaměstnance firmy hledají i prostřednictvím portálu EURES. Avšak podmínkou je znalost němčiny.

SOUVISEJÍCÍ: Vznikne ze severních Čech malé Silicon Valley? Zdatně konkuruje Sasko se 320 firmami

Česká ekonomika na rozcestí. Automatizace a robotizace ubere pracovní místa v montovnách či skladech

Vzniká aglomerace Ústí nad Labem - Teplice. Díky D8 region má napodobit Plzeňsko

Nekolová restartuje, Sobotka normalizuje. Sklady a montovny jsou budoucností Česka?

Životní úroveň v Česku jako v Německu? Víme, proč Vize TOP 09 pokulhává

Americká Tesla mění strategii. Továrna na Ústecku je jen zbožným přáním

Reklama

Hodnocení

2.56 hvězdiček / Hodnoceno: 9x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře