Pozor na nový phishingový útok na schránky Seznam.cz!

Phishing.Phishing.

Severní Čechy - Pozor na nový phishingový útok na schránky Seznam.cz! "Obdrželi jsme žádost o ukončení svůj účet a proces byl zahájen naším týmem pošty, Prosím, dejte nám 12 hodin uzavřít svůj účet," zní zpráva. V žádném případě odkaz v mailu neotvírat a hlavně nezadávat heslo!

Reklama

Pokud dostanete tuto zprávu, ignorujte ji.

Falešná zpráva:

Vážený uživateli,

Obdrželi jsme žádost o ukončení svůj účet a proces byl zahájen naším týmem pošty, Prosím, dejte nám 12 hodin uzavřít svůj účet.

Chcete-li zrušit požadavek na ukončení laskavě klikněte na odkaz níže pro ověření účtu. Nejsou-li všechny soubory ve vaší poště, včetně složky Doručená pošta, Odeslané zprávy budou odstraněny a přístup k Vaší e-mailovou adresu bude odepřen.

Klikněte zde pro ověření vašeho účtu, nebo následovat odkaz níže

https://login.szn.cz


S pozdravem,

Seznam.cz, a.s.

Copyright © 1996-2015, Seznam.cz, a.s.

Co je to phishing

Phishing (někdy převáděno do češtiny jako rhybaření) je podvodná technika používaná na Internetu k získávání citlivých údajů (hesla, čísla kreditních karet apod.) v elektronické komunikaci. K nalákání důvěřivé veřejnosti komunikace předstírá, že pochází z populárních sociálních sítí, aukčních webů, on-line platebních portálů,úřadů státní správy nebo od IT administrátorů.

Principem phishingu je typicky rozesílání e-mailových zpráv nebo instant messaging, které často vyzývají adresáta k zadání osobních údajů na falešnou stránku, jejíž podoba je takřka identická s tou oficiální. Stránka může například napodobovat přihlašovací okno internetového bankovnictví. Uživatel do něj zadá své přihlašovací jméno a heslo. Tím tyto údaje prozradí útočníkům, kteří jsou poté schopni mu z účtu vykrást peníze.

Falešná stránka Seznam.cz
Falešná stránka Seznam.cz

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Jak volily kraje a okresy: ANO bodovalo na úkor ČSSD na severu Čech Jak volily kraje a okresy: ANO bodovalo na úkor ČSSD na severu Čech
OBRAZEM: Piráti porazili Pardubice 3:2 OBRAZEM: Piráti porazili Pardubice 3:2
Referendum ve Vědomicích: Trasu obchvatu lidé odmítli Referendum ve Vědomicích: Trasu obchvatu lidé odmítli

OBRAZEM: Fotbalisté Chomutova rozdrtili Hrobce OBRAZEM: Fotbalisté Chomutova rozdrtili Hrobce
Teplice podle Vaněčka vyhrály šílený zápas nad Karvinou. Mělo to úroveň okresního přeboru, tvrdil útočník Teplice podle Vaněčka vyhrály šílený zápas nad Karvinou. Mělo to úroveň okresního přeboru, tvrdil útočník
Poslanecké zemětřesení: Dominik Feri jako hvězda, jiné tváře končí Poslanecké zemětřesení: Dominik Feri jako hvězda, jiné tváře končí


Komentáře