Pozor na nový phishingový útok na schránky Seznam.cz!

Phishing.
Phishing.

Severní Čechy - Pozor na nový phishingový útok na schránky Seznam.cz! "Obdrželi jsme žádost o ukončení svůj účet a proces byl zahájen naším týmem pošty, Prosím, dejte nám 12 hodin uzavřít svůj účet," zní zpráva. V žádném případě odkaz v mailu neotvírat a hlavně nezadávat heslo!

Reklama

Pokud dostanete tuto zprávu, ignorujte ji.

Falešná zpráva:

Vážený uživateli,

Obdrželi jsme žádost o ukončení svůj účet a proces byl zahájen naším týmem pošty, Prosím, dejte nám 12 hodin uzavřít svůj účet.

Chcete-li zrušit požadavek na ukončení laskavě klikněte na odkaz níže pro ověření účtu. Nejsou-li všechny soubory ve vaší poště, včetně složky Doručená pošta, Odeslané zprávy budou odstraněny a přístup k Vaší e-mailovou adresu bude odepřen.

Klikněte zde pro ověření vašeho účtu, nebo následovat odkaz níže

https://login.szn.cz


S pozdravem,

Seznam.cz, a.s.

Copyright © 1996-2015, Seznam.cz, a.s.

Co je to phishing

Phishing (někdy převáděno do češtiny jako rhybaření) je podvodná technika používaná na Internetu k získávání citlivých údajů (hesla, čísla kreditních karet apod.) v elektronické komunikaci. K nalákání důvěřivé veřejnosti komunikace předstírá, že pochází z populárních sociálních sítí, aukčních webů, on-line platebních portálů,úřadů státní správy nebo od IT administrátorů.

Principem phishingu je typicky rozesílání e-mailových zpráv nebo instant messaging, které často vyzývají adresáta k zadání osobních údajů na falešnou stránku, jejíž podoba je takřka identická s tou oficiální. Stránka může například napodobovat přihlašovací okno internetového bankovnictví. Uživatel do něj zadá své přihlašovací jméno a heslo. Tím tyto údaje prozradí útočníkům, kteří jsou poté schopni mu z účtu vykrást peníze.

Falešná stránka Seznam.cz
Falešná stránka Seznam.cz

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře