Potřebujeme pro ústecký hokej okamžitě peníze, jinak končíme, říká Jiří Zdvořáček

Předseda představenstva HC Slovan Ústí Jiří Zdvořáček. Foto: SeveročeskýDeník.cz/Radek PešoutPředseda představenstva HC Slovan Ústí Jiří Zdvořáček. Foto: SeveročeskýDeník.cz/Radek Pešout

Ústí n/L. - Ústečtí Lvi balancují na hraně propasti. Po několika rychlých výměnách manažerů na postu předsedy představenstva HC Slovan Ústí se pokusí ukormidlovat turbulentní situaci v hokejovém klubu Jiří Zdvořáček. "Potřebujeme finanční hotovost, abychom se udrželi," říká v rozhovoru pro SeveročeskýDeník.cz.

Reklama

Proč nedošlo k avizované valné hromadě, která měla současnou agónii ukončit? Naopak pokračuje...

Valná hromada neproběhla, protože jeden z akcionářů, pan Hagan, uvízl v Brně v koloně a nestihl by včas dojet do Ústí. Takže v tom nebyl úmysl, ale jen špatná shoda okolností. Pan Hagan měl velký vliv na tom, že se sezóna 2013-2014 vůbec dohrála, takže jemu patří poděkování a to že nepřišel, je prostě shoda okolností.

Může se podobná situace opakovat i na začátku června, na kdy je naplánována další valná hromada?

To už se opakovat nemůže. Protože v opakované valné hromadě už musí k opakování dojít bez ohledu na počet přítomných akcionářů.

Jaká je situace pro akciovku, jak vidíte budoucnost ústeckého hokeje?

Společnost je na přístrojích, na umělých dýcháních. A jsou dvě možnosti. Buď se z přístrojů sundá, nebo se odpojí. Stále se ale všechno dá zachránit a vyřešit. Na druhou stranu se jednání už opakují a stále se nedošlo k nějakému řešení. Víme, že je na nás poslána insolvence, takže se snažíme situaci řešit tak, aby insolvence mohla být stáhnutá.

A když se to nepdoaří, bude co?

Co by se stalo? Společnost by skončila v insolvenci. Byla by to pak otázka insolvenčního správce. Insolvence ale pořád není konec klubu. Klub se dá stále prodat. Insolvence hned neznamená konec. Ale i já jako jeden z akcionářů nechci, aby Slovan skončil v insolvenci.

Kolik potřebuje akciovka, aby mohla fungovat?

Deset patnáct milionů. Potřebujeme okamžitou finanční hotovost, abychom měli zajištěný provoz klubu na další dva tři měsíce.

A sponzoři jsou?

Řeknu to na rovinu. S novými sponzory ani nejednáme, protože si nejdříve musíme udělat pořádek u nás.

Neberete svůj vstup do vedení klubu jako svůj osobní risk?

Neberu. Nemám co ztratit, je to pro mě nová zkušenost. Chci pomoct ústeckému hokeji, a když to nevyjde, můj džob zůstává v RWE. Neberu to jako kaskadérství. Třicet let tu chodím na tribuny a nerad bych příští sezónu chodil jen na krajský přebor.

ČTĚTE: Ústecký hokej v agónii. Zrušena příprava A týmu, probíhají jednání s věřiteli

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře