Potřebujeme pro ústecký hokej okamžitě peníze, jinak končíme, říká Jiří Zdvořáček

Předseda představenstva HC Slovan Ústí Jiří Zdvořáček. Foto: SeveročeskýDeník.cz/Radek PešoutPředseda představenstva HC Slovan Ústí Jiří Zdvořáček. Foto: SeveročeskýDeník.cz/Radek Pešout

Ústí n/L. - Ústečtí Lvi balancují na hraně propasti. Po několika rychlých výměnách manažerů na postu předsedy představenstva HC Slovan Ústí se pokusí ukormidlovat turbulentní situaci v hokejovém klubu Jiří Zdvořáček. "Potřebujeme finanční hotovost, abychom se udrželi," říká v rozhovoru pro SeveročeskýDeník.cz.

Reklama

Proč nedošlo k avizované valné hromadě, která měla současnou agónii ukončit? Naopak pokračuje...

Valná hromada neproběhla, protože jeden z akcionářů, pan Hagan, uvízl v Brně v koloně a nestihl by včas dojet do Ústí. Takže v tom nebyl úmysl, ale jen špatná shoda okolností. Pan Hagan měl velký vliv na tom, že se sezóna 2013-2014 vůbec dohrála, takže jemu patří poděkování a to že nepřišel, je prostě shoda okolností.

Může se podobná situace opakovat i na začátku června, na kdy je naplánována další valná hromada?

To už se opakovat nemůže. Protože v opakované valné hromadě už musí k opakování dojít bez ohledu na počet přítomných akcionářů.

Jaká je situace pro akciovku, jak vidíte budoucnost ústeckého hokeje?

Společnost je na přístrojích, na umělých dýcháních. A jsou dvě možnosti. Buď se z přístrojů sundá, nebo se odpojí. Stále se ale všechno dá zachránit a vyřešit. Na druhou stranu se jednání už opakují a stále se nedošlo k nějakému řešení. Víme, že je na nás poslána insolvence, takže se snažíme situaci řešit tak, aby insolvence mohla být stáhnutá.

A když se to nepdoaří, bude co?

Co by se stalo? Společnost by skončila v insolvenci. Byla by to pak otázka insolvenčního správce. Insolvence ale pořád není konec klubu. Klub se dá stále prodat. Insolvence hned neznamená konec. Ale i já jako jeden z akcionářů nechci, aby Slovan skončil v insolvenci.

Kolik potřebuje akciovka, aby mohla fungovat?

Deset patnáct milionů. Potřebujeme okamžitou finanční hotovost, abychom měli zajištěný provoz klubu na další dva tři měsíce.

A sponzoři jsou?

Řeknu to na rovinu. S novými sponzory ani nejednáme, protože si nejdříve musíme udělat pořádek u nás.

Neberete svůj vstup do vedení klubu jako svůj osobní risk?

Neberu. Nemám co ztratit, je to pro mě nová zkušenost. Chci pomoct ústeckému hokeji, a když to nevyjde, můj džob zůstává v RWE. Neberu to jako kaskadérství. Třicet let tu chodím na tribuny a nerad bych příští sezónu chodil jen na krajský přebor.

ČTĚTE: Ústecký hokej v agónii. Zrušena příprava A týmu, probíhají jednání s věřiteli

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře